- 38 - De heer Gianotten zegt dat het voorstel tot wijziging tot stand is gekomen, omdat het bestuur indertijd een dergelijk voorstel in de praktijk niet wilde toepassen. De secretaris zegt dat de opmerking van de heer Gianotten zijns inziens niet juist is, omdat de toenmalige voorzitter, de heer Van Praag, betreffende dit punt juridisch advies aan onze advo caat heeft gevraagd. Deze liet schriftelijk weten dat een derge lijke handelwijze volgens de statuten niet was geoorloofd. De heer Gianotten is van mening dat de ledenraad mans genoeg is om in een dergelijk geval handelend op te treden. De heer Van Wijk vraagt wat te doen als het bestuur aan een der gelijke procedure niet wenst mede te werken. De secretaris wijst er op dat de ledenraad dan een motie van wan trouwen tegen het bestuur zou kunnen indienen. Na hetgeen hij vanavond heeft gehoord vindt de heer Middendorp dat de ledenraad er op moet vertrouwen dat het bestuur in een dergelijk geval naar eer en geweten zal handelen en aan de wens van de ledenraad gehoor zal geven. In verband hiermede trekt hij namens de commissie het voorstel tot statutenwijziging op dit punt in. Met het voorstel van de commissie tot wijziging van het stem recht, luidende als volgt: Artikel 33 van de statuten als volgt te wijzigen: Stemrecht hebben werkende leden, ere-leden en leden van verdien ste. De overige leden hebben een adviserende stem. Artikel 27 als volgt te wijzigen: Een (buitengewone) algemene ledenvergadering, uitgezonderd de vergaderingen genoemd in de artikelen 35 en 36, heeft geldigheid indien ten minste 30 stemgerechtigde leden de presentielijst heb ben getekend. wordt zonder discussie met algemene stemmen goedgekeurd. Noot secretaris: Bij het maken van deze notulen bleek mij, dat de voorgestelde tekst niet in overeenstemming was met de tekst voorkomende in de oude statu ten in artikel 46. In verband hiermede is door mij op de convocatie van de jaarlijkse algemene ledenvergadering de tekst conform oud artikel 46 vermeld, derhalve: Artikel 33- Stemrecht hebben werkende leden, die de leeftijd van 23 jaar hebben bereikt, ere-leden en leden van verdienste. De overige leden hebben een advi serende stem, met uitzondering van de buitenge wone leden, genoemd in artikel 6, lid 1, van de statuten. 7. Bestuursmededelingen. Voorzitter Harmsen geeft hiervoor eerst het woord aan penning meester Brandsteler.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1980 | | pagina 79