A.F.C. "AJAX" AMSTERDAM. Aan de leden van de A.F.C. "AJAX". Geachte Clubgenoten, Het is voor de zeventiende keer dat ik een aanvang maak met de samenstelling van een jaarverslag, waarin het wel en wee van onze vereniging is vastgelegd, ditmaal betreffende het verenigingsjaar 1 juli 1979 tot en met 30 juni 1980. In dit verslag is op de bladzijden 16 tot en met 47 tevens een vrij uitvoerig verslag opgenomen van de werkzaamheid van de le denraad in dat verenigingsjaar ALGEMEEN. Misschien bent u van mening dat het afgelopen verenigingsjaar ons minder heeft gebracht dan u in de loop van het seizoen heeft ge dacht en gehoopt, maar gelet op het behaalde kampioenschap van Nederland en het financiële resultaat kunnen we mijns inziens achteraf bezien toch tevreden zijn. Een andere belangrijke gebeurtenis was het 80-jarig bestaan van onze vereniging, waaraan nog gestalte wordt gegeven door de orga nisatie van een nationaal seniores-tournooi op zondag 17 augustus a.s. en een internationaal juniores-tournooiwaarvan de eerste wedstrijden worden gespeeld op zondag 3 augustus en op zaterdag 9 augustus zullen in het Ajax-stadion de slotwedstrijden worden gespeeld. Aan het eind van dit verslag kunt u onder "Een blik vooruit" meer over deze beide tournooien lezen. Op 11 mei 1980 werd met een voorsprong van 3 punten op nummer 2, A.Z. '67, het negentiende Landskampioenschap behaald. Hiervan werden er acht behaald in de amateurtijd en tijdens de 25 jaar betaald voetbal elf maal. Het gevolg hiervan is, dat we het recht verwierven om deel te ne men aan de komende wedstrijden om de Europacup I. Dit wordt dan voor de achttiende maal dat we aan een Europees tournooi deelne men, waarvan 15 jaar ononderbroken. De achttien maal hebben be trekking op 12x voor de Europacup 1, 1x voor de Europacup 2, 4x voor de Uefacup en 1x voor de Jaarbeursbeker. Een prestatie, waarop geen enkele andere club in Europa kan bogen. Een felicitatie namens geheel Ajax aan de spelers, technische en medische staf is naar mijn mening hier zeker op zijn plaats. In het afgelopen verenigingsjaar werden we in de halve finale voor de Europacup I uitgeschakeld door Nottingham Forest. In Rotterdam werd de finale om de KNVB-beker met 3-1 door ons van Feyenoord verloren. Jong Ajax beëindigde de competitie op de 2e plaats. In de amateurafdeling hadden de seniores-elftallen het in het afgelopen seizoen moeilijk. Tot mijn spijt moet worden vermeld dat Ajax 3 degradeerde; Ajax 4 en 5 ontkwamen op het laatst toch nog aan degradatie. In de Jeugdafdeling werden de juniores A 1, B 1, C 1C 2 en C 3 kampioen. Onder het hoofd "Jeugdvoetbal" kunt u nog lezen op

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1980 | | pagina 5