- 28 - In december worden 2 vriendschappelijke wedstrijden in Ivoor-kust gespeeld met een bruto-opbrengst van 90.000,-. Getracht zal worden in februari 1980 nog één of twee vriendschappelijke wed strijden te spelen en dan hoopt het bestuur dat we de halve fi nale van de Europacup 1 halen. De heer Fischer vraagt of hij goed heeft gehoord dat de pachtsom voor het Restaurant het veelvoudige zal bedragen dan tot nu toe het geval is geweest. Voorzitter Harmsen antwoordt bevestigend. De heer Caransa is het niet duidelijk dat de sponsoring na vijf jaar ruim 2 millioen zal bedragen. Voorzitter Harmsen antwoordt dat het niet is na 5 jaar, maar in 5 jaar, waar dan bij is inbegrepen de opbrengst van een overeen komst met een Bierbrouwerij, maar daar is het bestuur nog mee bezig. Hij deelt vervolgens mede, dat we begin januari 1980 een vijfja rig contract zullen sluiten met Le Coq Sportif. De overeenkomst houdt in dat we gratis kleding enz. ontvangen voor het 1e elftal, Jong Ajax en de interregionale jeugd. Daarnaast ontvangen we gedurende 5 jaar een sponsoring van 120.000,- per jaar5 bovendien nog de navolgende premies; Behalen Europacup 50.000,-| Behalen Kampioenschap 25.000,-5 Behalen KNVB-beker f 15.000,- en Bij plaatsing voor de Uefacup: 15.000,-. De heer Caransa krijgt van voorzitter Harmsen antwoord betreffen de zijn vragen over een eventueel nieuw electronisch scorebord. PAUZE 7. Rondvraag. De heer Fischer deelt mede, dat hij op verzoek bij de Rondvraag de eerste spreker is. Als uitleg voor het bestuur, de ere-leden en de leden die jongstleden maandagavond niet aanwezig waren zal hij het door de commissie gemaakte verslag voorlezen. (Hoot secr.) Aangezien de heer Fischer in het begin van deze ver gadering reeds een groot gedeelte van het begin van het verslag uit de doeken heeft gedaan, volsta ik nu met het weergeven van het eind van dat verslag. "Op de vraag van de heer Van der Zwaag wat de heer Brandsteder "zou doen als de heer Harmsen zou blijven, antwoordde dezes "Ik "blijf in het belang van Ajax tot het einde van het seizoen." "Er volgde nu een discussie onder andere over de datvim waarop "deze bijeenkomst van de ledenraad zou plaatsvinden. Tijdens deze "discussie vroeg de heer Boering onverwacht het woord en deelde "mede, dat hij had besloten om nu ter plaatse en meteen zijn "functie in het bestuur ter beschikking te stellen. Ter toelich- "ting zei hij; "Ik zal het jullie makkelijk maken en doe dit in "het belang van Ajax." Hij stond op, gaf ons allen de hand en "wilde vertrekken. De heer Van der Zwaag heeft hem hiervan kun- "nen weerhouden en heeft nog geprobeerd om hem zijn beslissing "te laten herroepen. Dit is, zoals u nu wel bekend zal zijn, niet "gelukt.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1980 | | pagina 59