- 24 - trent het besprokene. Maar net als na de vorige vergadering ver scheen niettemin een resumé van het besprokene in Het Parool. Hij heeft vanavond vele leden een hand gegeven, maar hij weet niet of ze dat allemaal hebben verdiend. Nu de maandagavond ge maakte afspraak is geschonden, heeft hij er persoonlijk veel moeite mee om vanavond met het bestuur te vergaderen, zonder dat het bestuur volledig wordt ingelicht omtrent het besprokene. Hij doet daarom een voorstel van orde om deze vergadering niet te la ten doorgaan, maar eerst met het bestuur te praten. Op verzoek van de heer Caransa, die maandag niet aanwezig was, geeft de heer Klok als toelichting dat maandagavond een commissie was benoemd, die alsnog met het bestuur een bespreking diende te houden. De heer Fischer zegt dat niet twee dingen door elkaar moeten wor den gehaald. Hetgeen de heer Klok zoeven heeft gezegd had hij naar zijn mening ook maandagavond reeds kunnen zeggen. Persoon lijk vindt hij het gedrag van het lid, dat de inlichting aan de pers heeft verstrekt, schofterig. De heer Klok zegt het niet eens te zijn met de heer Fischer, dat hij hetgeen zoeven door hem gezegd reeds maandagavond had kunnen zeggen, want toen was het resumé nog niet in Het Parool versche nen. De heer Timman zegt het volkomen met de heer Klok eens te zijn. Gezien de publicatie in Het Parool kunnen we vanavond niet doen of er niets aan de hand is en maar gewoon verder gaan. Het zou dan net zijn of we oogkleppen voor hebben. Hij zou dit namelijk niet netjes vinden, gezien dat de gegevens van de publicatie toch afkomstig moeten zijn van iemand uit ons midden. De heer Van der vVal zegt dat uiteraard niet alleen de heer Klok geschokt is over de publicatie in Het Parool. Voor het bestuur geldt echter dat, als de publicatie niet had plaats gehad, van avond de vergadering gewoon was doorgegaan zonder dat het bestuur iets had geweten van het op maandagavond besprokene. De heer Van Dijk zegt dat een en ander voor hem niet zo zwaar weegt, omdat de heer Fischer het bestuur er van in kennis had ge steld dat die avond een bijeenkomst van de ledenraad zou zijn zonder de bestuurs- en ere-leden. De heer Van Eijden zegt dat door de heer Van der Zwaag een ver slag is gemaakt over de met de 4 bestuursleden gehouden bespre kingen. Hij heeft zeer veel moeite met de wijze waarop de be sprekingen door de heer Van der Zwaag zijn verwoord. In het ver slag is bijvoorbeeld niet opgenomen, dat hij als bestuurslid in het geheel niet is gehoord. Hij is ervan op de hoogte dat tijdens de besprekingen onjuistheden over hem zijn gezegd. De besprekin gen met de commissie van drie zijn zijns inziens informeel ge weest De heer Fischer deelt mede, dat hij de secretaris een doorslag van het verslag heeft gegeven en dat hij aanneemt dat de heer Van Eijden het ook heeft gelezen. De heer Van Eijden zegt nog dat het hem ook bekend is dat in de maandagavond gehouden bijeenkomst zijn naam meerdere malen is ge-

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1980 | | pagina 51