- 22 - toch nog opdagen. Aanwezig zijn 22 leden, zodat rechtsgeldige "besluiten kunnen wor den genomen. Van ere-voorzitter, de heer Van Praag, is vernomen, dat hij he denavond in s-Hertogenbosch moest zijn bij een oefenwedstrijd van Jong Oranje, maar later op de avond verscheen hij nog ter vergadering. De ere-leden Bruijnesteijn en De Jongh zijn in het buitenland en de heer Volkers heeft bericht van verhindering gezonden. Wel aanwezig zijn de ere-leden De Boer en Vunderink, die hij van harte welkom heet. Hij neemt aan dat iedereen heeft begrepen waarom het bestuur de ledenraad bijeen heeft geroepen. Het artikel in Het Parool is zo nauwkeurig in overeenstemming met hetgeen in de vergadering van 28 augustus jl. omtrent de financiële omstandigheden is besproken, dat het niet anders kan dan dat de journalist hieromtrent door een lid van de ledenraad is ingelicht. Overigens zijn de heer Brandsteder en hij nog in staat geweest het bericht wat af te zwakken alvorens het in De Telegraaf werd overgenomen. Hij heeft aan de Hoofdredacteur Sport van Het Parool, de heer Van Nieuwenhuizen, gevraagd van wie het bericht afkomstig was, maar deze wilde alleen maar zeggen, dat het stuk door een lid van de ledenraad was overhandigd na afloop van de wedstrijd te gen Vitesse op 29 augustus jl. Vfanneer dit waar is, dan moet het volgens voorzitter Harmsen iemand zijn die de pest heeft aan het huidige bestuur. Het bestuur staat tegenover zoiets machteloos, maar hij zou graag willen weten hoe de ledenraad hierover denkt. De heer Fischer vraagt zich af wat de betrokken persoon voor ogen heeft gestaan, zijn inziens geen hekel aan Ajax, maar wel aan het bestuur. Niet alleen zijn de cijfers gepubliceerd uit het schrif telijk verslag van de penningmeester, maar ook de transferbedra gen, die de heer Brandsteder naderhand heeft voorgelezen. Het is hem bekend dat een aantal leden die bedragen heeft geno teerd, maar naar zijn mening zou het gevaarlijk zijn om de persoon uitsluitend onder deze leden te zoeken, maar wie kan nog meer ken nis hebben van deze cijfers? De heer Lambregts zegt dat dit volgens hem zijn de 5 bestuursle den, de heer Van Wijk en hij, de administrateur Holsheimer en onze accountant. De secretaris vraagt toestemming om deze zaak zeer sober te mogen houden in de notulen, hetgeen hem wordt toegestaan. Over vorenstaand onderwerp werd door praktisch alle leden het woord gevoerd, door een aantal zelfs in 2e en/of 3e instantie, maar het resultaat bleef uiteraard negatief, vrant de betrokkene heeft zich vanzelfsprekend niet gemeld. Afgesproken werd dat aan Mr.Voetelink zou worden gevraagd een verklaring op te stellen, die zou moeten worden getekend door de ledenraad, de 2 bestuursleden, geen lid van de ledenraad zijnde, en de ere-leden, waarin wordt verklaard dat vertrouwelijke mede-

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1980 | | pagina 47