- 14 - In verband, met het uitlekken van een geheim plan, gesmeed door het bestuur van het Olympisch stadion en het rapport daarover opgesteld met medewerking van de gemeentelijke dienst Stads-Ont- wikkeling, tot de bouw van een nieuw stadion dat aan alle eisen zou voldoen en gerealiseerd zou moeten worden door de bouwgigant Volker/stevin/v/ilma/Van Zanten, heeft de heer Caransa op verzoek van het bestuur hierover een informatief gesprek gehad met de Wethouders Schaefer en Kuijpers. Ter gelegenheid van ons 80-jarig bestaan en het behalen van het Landskampioenschap werd 13 juni 1980 in het Crest-Hotel een re ceptie gehouden. Alvorens de laatste twee punten te vermelden laat ik hieronder eerst een gedeelte volgen van een artikel van voorzitter Harmsen, voorkomende in het Ajax-Nieuws nr. 2 van oktober 1979- "Intern binnen de muren van ons Stadion valt er ook nog wel het een en ander te regelen. Zo zijn er weinig mensen die om half één aanwezig willen zijn voor een wedstrijd die om half drie begint. En dat gezien de om standigheid dat bepaalde personen vroegtijdig de beste plaatsen reserveren door het (laten) neerleggen van zit-kussentjeszich daarna verwijderen (o.a. Restaurant), maar daarmede wel bewerk stelligen dat iemand die later komt, soms niet eerder aanwezig kan zijn, nimmer op een door hem gewenste plaats kan gaan zit ten. Daar gaan we zeker wat aan doen; zo gauw mogelijk moeten we die situatie uit de wereld helpen door het creëren van genum merde plaatsen en/of door het aanbrengen van kuipstoeltjes. Ver der is het dringend nodig dat onze service tegenover het publiek wordt verbeterd wat betreft het kunnen verkrijgen van consump ties. Ik bedoel dat iedereen, ook bijvoorbeeld de mensen van de Reijnolds- en staantribuneshun drankje, broodje en wat dies meer zij, kunnen krijgen." Nu de twee punten. Met een dochtermaatschappij van Heineken, BV De Vecht, werd een 5-jarig contract afgesloten (met 5 optiejaren) als pachter van het Restaurant enz. Op kosten van Heineken komt onder de Reijnoldstribune een verkoop ruimte van 24 meter lang en 7 meter diep met de mogelijkheid ook buiten te kunnen zitten; onder de 2 staantribunes een verkoop ruimte van 12 meter lang en 6 meter diep. In deze 3 ruimten kan het publiek terecht voor het kopen van koffie, thee en andere dranken, broodjes enz. Enigszins vervelend is, dat de heren van de BV De Vecht, ondanks dat hun bij de besprekingen was medegedeeld dat vrijdagavond een besloten avond was voor het houden van de clubavond voor leden, later op een bestuursvergadering met het volgende kwamen. De biljarts zijn maar een sta in de weg en de praktijk heeft ge leerd dat ze hun geld niet opbrengen. Bovendien zouden ze graag zien dat de clubavond zou worden verplaatst naar de maandag- of desnoods de donderdagavond. Het bestuur besloot de beslissing hieromtrent over te laten aan de ledenraad in de jaarvergadering van 28 augustus 1980. De he ren krijgen de gelegenheid om toelichting te verstrekken op hun plan.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1980 | | pagina 31