- 13 - Als tegenprestatie werd aan de bemanning een aantal uitnodigingen ter beschikking gesteld voor de op 9 maart in het Olympisch sta dion te spelen competitiewedstrijd Ajax-Feyenoord. Met Borsumij Sport BV (Adidas) en All Weather Sport BV (Puma) had het bestuur enige besprekingen om te trachten de ontstane moei lijkheden, ontstaan doordat Simon Tahamata bij beide firma's een schoenencontract had gesloten, op te lossen. Uiteindelijk bleek Adidas bereid zich onder bepaalde voorwaarden terug te trekken, waardoor deze zaak tot een goed einde kon wor den gebracht. Met de Amerikaanse firma Stewart Warner werden enige besprekingen gevoerd betreffende de eventuele aanschaffing van een groot elec- tronisch scorebord. Het ziet er echter op het ogenblik niet naar uit, gelet op de kosten daarvan, dat het zover zal komen. Ondanks alle ondervonden ellende met het door Stodel Beets ge leverde electronisch scorebord werd na een vrij lange discussie aan hen de opdracht verstrekt om het bestaande scorebord in orde te brengen, zij het onder supervisie van een technicus van Geveke's Technische Industrie. Het bord zal beter worden afge schermd tegen slechte weersomstandigheden en er komt een moeder- klok met een aparte leiding naar het scorebord en een schrijfma chine met beeldscherm. Oplevering dient uiterlijk 23 augustus, be gin van de competitie, te geschieden. Laten we er maar het beste van hopen. Er is een onderzoek aan de gang om te bezien of het mogelijk is om bij thuiswedstrijden een loterij te houden. Gedacht wordt dat het zal gelukken. In verband met het 80-jarig bestaan werd door Polydor een grammo foonplaat in de handel gebracht onder de naam: "80-jaar Ajax" Aan de ene kant praat Philip Bloemendal de verschillende histori sche feiten, waarbij onder andere interviews met onze leden Wim Volkers en Jan de Boer, aan elkaar tot "Be geschiedenis van Ajax". Aan de andere zijde zijn Ajax-liedjes opgenomen. Ter gelegenheid van ons 80-jarig bestaan werd door de bezoekers van de clubavonden en enige andere leden aan het bestuur een Sony- kleuren-TV voor de bestuurskamer aangeboden. Op verzoek van het bestuur werd Mevrouw T.Innemee-ter Scheggert bereid gevonden om bij onze thuiswedstrijden achter de microfoon plaats te nemen. In verband met de slechte toestand van het hoofdveld werd aan de Heidemij Nederland BV verzocht een onderzoek in te stellen. Naar aanleiding van het door hen opgestelde rapport had het bestuur een bespreking met de heren Brommersma en Spit van de Dienst voor de Sport en de heren Visser en Eckhardt van de Heidemij Nederland BV. Zoals gewoonlijk waren de geleerden het niet eens over alle punten, wel over het feit dat het sterk teruglopen van het grasbestand het gevolg was van het niet tijdig ontdekken van de aantasting van het gras door schimmels. Aan de Heidemij Nederland BV werd opdracht gegeven tot de aanleg van een afvoer van het hemelwater, zodat het niet meer vanaf de tribunes op het hoofdveld kan komen.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1980 | | pagina 29