- 12 - Inter Football zal Ajax adviseren op het gebied van public rela tions en merchandising. Onder public relations wordt verstaan alle activiteiten op het gebied van reclame, publiciteit en wat daarmede samenhangt voor en ten behoeve van Ajax. Onder merchandising wordt verstaan alle activiteiten die tengevol ge hebben dat de naam Ajax tegen een vergoeding gekoppeld wordt aan een derde om het bedrijfsbelang van deze derde te bevorderen in alle daarvoor in aanmerking komende vormen van reclame, met name door gebruik van de naam en logo van Ajax en de collectivi teit van het spelersbestand van Ajax. Als uitvloeisel van het vorenstaande werd met 5 bedrijven, te weten; Citroen, Coq Sportif, Martin Air, Neckermann en Nuts, een sponsor-contract gesloten. Het contract met Coq Sportif heeft een looptijd van 5 jaar. We ontvangen gratis de gehele uitrusting voor het 1e elftal, Jong Ajax en de interregionale jeugd. Bovendien ontvangen we per jaar 120.000,- aan sponsorgeld met daarnaast nog de navolgende premies: behalen van de Europacup 50.000,-; behalen van het Kampioenschap 25.000,-; behalen van de KNVB-beker 15.000,- en bij plaatsing voor de Uefacup 15-000,-. In verband met de lage opbrengst werd besloten de reclame-con tracten met het Reclamebureau Holland en de firma Gosewehr per expiratiedatum op te zeggen. In de toekomst zullen de voorbesprekingen worden gevoerd door het bureau Inter Football. De uiteindelijke beslissing blijft uiteraard voorbehouden aan het bestuur. Misschien zijn u de nieuwe borden van Citroen en Campari opge vallen. De opbrengst van deze reclame is net zo groot als de ge hele jaarlijkse opbrengst die we ontvingen van het Reclamebureau Holland voor alle borden op het hoofdveld. Ter vermeerdering van de inkomsten zal worden onderzocht of het mogelijk is, dat langs het hoofdveld 2 borden boven elkaar kun nen worden geplaatst. Met het bureau De Y/illigen BV werd een contract gesloten, dat het voor ons productgebruiksovereenkomsten kan afsluiten. Het eerste resultaat was een bruto-opbrengst van 24.094»44 waar afging 25$ provisie voor het bureau De Willigen BV, zodat voor ons netto 18.707,65 overbleef. Besloten werd strenger te gaan optreden tegen leden die hun di ploma, dat strikt persoonlijk is, aan anderen ten gebruike af staan. Dit zal eveneens geschieden tegen leden die de van het bestuur ontvangen uitnodigingen, bijvoorbeeld voor KNVB-beker- wedstrijden of voor wedstrijden die in het Olympisch stadion worden gespeeld, aan andere personen geven. De bestuursleden met hun dames brachten op uitnodiging van het Britse Consulaat-Generaal te Amsterdam en de Kapitein en Offi cieren op 6 maart 1980 een officieel bezoek aan het Engelse oor logsschip H.M.S. "AJAX".

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1980 | | pagina 27