- 11 - houders van Amsterdam onder meer aan ons medegedeeld: "Ten aanzien van uw verzoek u in afwachting van de resultaten "van de besprekingen reeds een (jaarlijkse) bijdrage toe te ken- "nen delen wij u mee, dat wij daar niet op kunnen ingaan. Wij ne- "men het standpunt in dat betaalde sport niet kan worden gesub sidieerd ook al kan de betaalde sport in bepaalde gevallen een "niet onbelangrijke functie voor de passieve recreatie hebben." Na afloop van het seizoen 1979-19$Q kwam vast te staan dat Ajax na Nottingham Forest was gekozen rot één na de beste ploeg in Europa. Op uitnodiging van Adidas was voorzitter Harmsen en aanvoerder Krol op 25 september 1979 in Parijs aanwezig om de daarvoor be schikbaar gestelde onderscheiding in ontvangst te nemen. Besloten werd om op zondag 24 oktober 1979 in het huisje van wijlen de heer Lens een Ajax-souvenir-shop te openen. De leden van de Ontspanningscommissie werden bereid gevonden om als verkopers op te treden, waarvoor vanaf deze plaats nogmaals dank. De inkoop loopt via de Administratie, waar ook de boekhou ding wordt gevoerd. Het bestuurslid, de heer Van Eijden, werd door het bestuur aangewezen om op een en ander contrdle te hou den. De opbrengst wordt verdeeld tussen de Ontspanningscommissie en Ajax, maar de gehele opbrengst komt ten goede van het amateur voetbal Minder prettig was het dat tijdens de 1e helft van Ajax-Feyenoord in het Olympisch stadion het huisje, waarin de shop die dag tij delijk was ondergebracht, werd opengebroken. De schade bedroeg 900,- in contanten en de nog aanwezige voorraad. Ter beteugeling van de grote toeloop naar de bestuurskamer na afloop van de wedstrijd besloot het bestuur om jaarkaarten uit te geven, toegang gevende tot de bestuurskamer na afloop van de wedstrijd. Contrêle hierop wordt uitgeoefend door personeel van Hoogenboom's Bewakingsdienst. De dato 7 december 1979 werd in opdracht van het bestuur door de secretaris een ten kantore van notaris Mr.J.C.Posch opgemaakte notariële akte ondertekend, waardoor de wijzigingen aan te brengen in de statuten tengevolge van het nieuwe verenigings recht en die in de vergadering van de ledenraad van 15 november 1979 waren goedgekeurd, van kracht werden. Besloten werd de heer J.L.Staneke te benoemen tot lid van de Terrein- en Onderhoudscommissie in de vacature ontstaan door het overlijden van de heer C. van Dekken. Na enige in december 1979 gehouden besprekingen met de directeur van het Olympisch stadion, de heer 0.Roffel, werd overeenstemming bereikt omtrent het in het Olympisch stadion spelen van de com petitiewedstrijden tegen A.Z.'67 (24 februari 1980) en tegen Feyenoord (9 maart 1980), alsmede de Europacupwedstrijd tegen R.C.Strasbourg (19 maart 1980). Indien we er in zouden slagen om ons te plaatsen voor de halve finale, zou ook deze wedstrijd in het Olympisch stadion worden gespeeld. Na een proefperiode vanaf mei 1979 werd op 1 januari 1980 met het bureau Inter Football een tweejarige overeenkomst gesloten.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1980 | | pagina 25