- 10 - Tijdens deze discussie vroeg de heer Boering onverwachtshet woord en deelde mede, dat hij had "besloten om nu ter plaatse en meteen zijn functie in het "bestuur ter beschikking te stellen. Ter toelichting zei hij! Ik maak het jullie daardoor gemakkelijk want jullie behoeven dan ook geen bijzondere vergadering van de ledenraad te houden. Ik doe het in het belang van Ajax. Hij stond op, gaf ons allen de hand en wilde vertrekken. De heer Van der Zwaag heeft hem hiervan kunnen weerhouden en heeft gepro beerd om zijn beslissing te laten herroepen, maar zoals bekend, is dit niet gelukt. Aan het A.N.P. werd telefonisch het volgende communiqué doorgege ven: De heer Boering heeft gemeend, tijdens een bijeenkomst van het voltallige bestuur en drie leden van de ledenraad van de A.F.C. "Ajax", zijn functie in het belang van Ajax ter beschikking te moeten stellen. Aan dit besluit liggen onder meer ten grondslag de meningsver schillen in het bestuur en de op hem geuite kritiek door de voor zitter in de pers, waarmede hij niet akkoord gaat. De heer Boering heeft dit besluit genomen om de moeilijkheden in het bestuur op te lossen. Amsterdam, 1 november 1979 - Bestuur A.F.C. "AJAX". Later werd besloten om op 12 november 1979 toch een bijzondere zitting van de ledenraad te houden. In de vergadering van de ledenraad van 24 januari 1980 werd de heer A.J. van Eijden bij enkele kandidaatstelling gekozen tot commissaris algemene zaken. Voor commissaris amateur voetbal waren kandidaat gesteld de heren R.Been en J.Neefjes. Na gehouden stemming bleek de heer Neefjes gekozen te zijn. Dit jaar is aan de beurt van aftreden de penningmeester, de heer A.Brandstederdie zich tot zijn spijt niet herkiesbaar kan stel len, omdat gebleken is dat deze functie voor hem niet te vereni gen is met zijn zakelijke werkzaamheden. Tevens is aan de beurt van aftreden de commissaris amateur voet bal, de heer J.Neefjes, die zich herkiesbaar stelt. In het afgelopen verenigingsjaar werden 55 officiële bestuurs vergaderingen gehouden. Deze werden als regel op dinsdagavond gehouden, maar sommige op andere dagen en vingen dan reeds in de namiddag aan in verband met de lange agenda. Op vele andere avonden en ook wel overdag vonden eveneens vele besprekingen plaats door de bestuursleden die zich daarvoor vrij konden maken. Hieronder volgen enige in bestuursvergaderingen genomen beslui ten. In de bestuursvergadering van 15 augustus 1979 werd met telefo nische medewerking van de heren Meuleman en Huybregts tevergeefs getracht om alsnog een arbeidsvergunning te krijgen voor de Hon gaarse speler Balint. Bij brief van 27 augustus 1979 werd door de Burgemeester en Wet-

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1980 | | pagina 23