- 9 - BESTUUR. Op 1 juli 1979 was de samenstelling van het "bestuur als volgti A.Harmsen voorzitter; Dagelijks "bestuur J.H.Westrik secretaris en A.Brandstelerpenningmeester. Commissaris algemene zaken D.J.Boering Commissaris amateur voetbal A.J. van Eijden. Aan de beurt van aftreden waren de secretaris, de heer J.H.Westrik en de commissaris algemene zaken, de heer D.J.Boering, die zich beide herkiesbaar hadden gesteld. In de jaarvergadering van 28 augustus 1979 werden beide heren bij enkele kandidaatstelling voor 3 jaar herkozen. In de bestuursvergadering van 18 oktober 1979 sprak de heer Boering zijn ongenoegen uit betreffende het door de voorzitter Harmsen gegeven interview, geplaatst in Vrij Nederland, vooral met betrekking tot de citaten waarin het over hem persoonlijk ging. Hij deelde mede, dat hij deze zaak had besproken met de 1e plaats vervangend voorzitter van de ledenraad, de heer Fischer, en deze had gevraagd om een uitspraak van de ledenraad omtrent het ge schil tussen hem en voorzitter Harmsen. Naar aanleiding van zijn verzoek hadden de volgende besprekingen plaats: 15 oktober 1979 Bespreking van de heer Fischer met de bestuurs leden Harmsen en Westrik; 19 oktober 1979 Bespreking van de heren Fischer en Van der Zwaag met de bestuursleden Harmsen en Westrik; 21 oktober 1979 Bespreking van de heren Fischer en Van der Zwaag met de bestuursleden Boering en Brandsteler; 24 oktober 1979 Bespreking van de heren Fischer, Van der Zwaag en Neefjes. Opstelling van een rapport. 1 november 1979 Bijeenkomst van de heren Fischer, Van der Zwaag en Neefjes met de 5 bestuursleden. De bedoeling van de 3 heren was om het door hen opgestelde rapport met de bestuursleden te be spreken. In beginsel waren ze voor een bijzonde re zitting van de ledenraad, zonder dat daarbij aanwezig zouden zijn de bestuurs- en de ere-le- den. Aan de hand van het rapport zou een uiteen zetting van de situatie worden gegeven met de verwachting dat de ledenraad dan een uitspraak zou doen. Tijdens deze bespreking vroeg de heer Van der Zwaag aan de heer Brandsteder, wat deze zou doen als de heer Harmsen zou blijven. Deze antwoordde: Ik blijf in het belang van Ajax tot het einde van het seizoen. Hierna volgde een discussie, onder meer over de datum waarop de bijzondere bijeenkomst van de ledenraad zou plaatsvinden.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1980 | | pagina 21