- 93 - 1980 werd de heer A. de Jong aangetrokken als masseur en verzor ger hij Jong Ajax. In de jaarvergadering van de ledenraad van 28 augustus 1979 werd het bestuur gemachtigd om de moeilijkheden met trainer Brom op te lossen. In de vergadering van 4 september 1979 vroeg de ledenraad aan het bestuur om de kwestie Brom op de kortst mogelijke termijn op te lossen in verband met de publicaties in de pers over hem. Als gevolg hiervan hadden de bestuursleden Harmsen, Westrik en Boering op 8 september 1979 een bespreking met trainer Brom, die werd bijgestaan door de voorzitter van de V.V.O.N., de heer F.Debruyn. Het resultaat van de bespreking was dat het dienstverband met trainer Brom met onmiddellijke ingang werd beëindigd, waarna het volgende communiqué aan de pers werd verstrekt; PERSCOMMUNIQUÉ. Het bestuur van de A.F.C. Ajax vandaag in vergadering bijeen met de heer C.Brom, alsmede de voorzitter van de V.V.O.N., de heer Debruyn, zijn tot volledige overeenstemming gekomen omtrent een onmiddellijke verbreking van het dienstverband met de heer C.Brom bij de A.F.C. Ajax met erkenning van zijn kwaliteiten als oefen- meester. Aan dit besluit ligt niet ten grondslag de volgens beide partijen ten onrechte in de pers gepubliceerde berichten in de afgelopen week. Het bestuur zal een interim-periode inlassen om de technische za ken bij Ajax te laten functioneren en zal op korte termijn trach ten te voorzien in de vacature ontstaan door het "vertrek" van de heer C.Brom. AMSTERDAM, 8 september 1979- Bestuur A.F.C. "AJAX" A.Harmsen; J.H.Westrik en D.J.Boering. De drie bestuursleden hadden vervolgens een moeizame bespreking met de trainers Beenhakker en Haarms. Het resultaat hiervan was dat de heer Beenhakker tijdelijk (voor lopig tot 1 januari 1980) werd belast met de functie van trainer- coach bij het 1e elftal en dat de heer Haarms bleef als assistent van de hoofdtrainer. Na een acht uur durende bespreking was de trainerskwestie, zij het tijdelijk, opgelost. In december 1979 werd aan de heer Beenhakker medegedeeld, dat tot het einde van het seizoen 1979-1980 de getroffen regeling zou doorlopen en dat omstreeks 1 mei 1980 een beslissing zou wor den genomen voor het seizoen 1980-1981. In mei 1980 werd besloten de heer Beenhakker te handhaven als hoofdtrainer. Het vorenstaande had uiteraard ook gevolgen voor de andere trai ners. De heer C.Groot werd belast met de training van Jong-Ajax (w.g.) C.Brom.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1980 | | pagina 189