- 90 - ook is voorgelezen in de jaarvergadering van de ledenraad* Nadat hierna is gebleken dat niemand der aanwezigen vragen wil stellen, bedankt de voorzitter de penningmeester voor zijn verslag. Applaus. 8. Mededeling van de Financiële Commissie. De heer Van Wijk leest het verslag voor, waarin het advies om de penningmeester en de overige leden van het bestuur décharge te verlenen voor het gevoerde financiële beleid in het afgelopen ver enigingsjaar. Hij voegt hieraan toe, dat de ledenraad het door de financiële com missie gegeven advies met algemene stemmen heeft opgevolgd. Applaus 9. Rondvraag. Bij de Rondvraag werd door diverse leden het woord gevoerd. Het on derwerp waarover ze spraken is tussen haakjes vermeld. De heer Van Minden (scorebord, interview voorzitter via de TV en invalidenwagentjes)de heer Koomen (journalist B. de Graaf); de heer Schalm (publicatie van cijfers, bekend gemaakt in de jaar vergadering van de ledenraad, in de pers? brief van de heer Mel- chers); de heer Fischer (brief van de heer Melchers en publicatie in de pers). De heer Schalm vraagt wat het bestuur en de ledenraad gaan doen ter voorkoming van ten onrechte publicaties in de pers. De voorzitter antwoordt dat er zijns inziens weinig tegen te doen valt. Het bestuur heeft hieromtrent juridisch advies gevraagd aan Mr. Voetelink. Hierna leest hij de volgende brief voor; Onderwerp; Amsterdam, 11 september 1979* Ledenraad en zwijgplicht. Blijkens artikel 8 van de statuten vormt de ledenraad de hoogste macht in de vereniging. Het bestuur, dat door de ledenraad wordt gekozen, is met drie leden in de ledenraad vertegenwoordigd. Het bestuur kan niet eisen, dat de leden van deze raad zich a priori verplichten ten aanzien van bepaalde door het bestuur aan te wij zen onderwerpen van vertrouwelijke aard volstrekte geheimhouding in acht te zullen nemen. Dat zou deze leden ook in een moeilijke positie kunnen brengen tegenover andere leden van Ajax, die geen zitting in de ledenraad hebben.- Maar natuurlijk, zolang geen ge heimhouding tegenover die andere leden is gewaarborgd, is die er indirect ook niet tegenover de pers. Langs de navolgende weg zou in deze niettemin een zekere waarborg kunnen worden verkregen. De voorzitter kan in een vergadering van de ledenraad het voorstel doen, dat de leden van de ledenraad gezamenlijk overeenkomen dat over bepaalde nader te behandelen onderwerpen gedurende een bepaal de tijd generlei ruchtbaarheid naar buiten zal worden gegeven, ook derhalve niet tegenover andere leden van Ajax. Voorts zou gezamen lijk kunnen worden overeengekomen, dat als vervolgens een lid van de ledenraad niettemin in strijd met deze afspraak zou blijken te handelen, dit als het schaden van de belangen van de vereniging mag worden beschouwd als in artikel 13, sub d, van het Huishoude lijk Reglement wordt bedoeld. Met vriendelijke groet, TT J Hoogachtend, (w.g. H.M.Voetelink)

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1980 | | pagina 183