- 83 - Om 9.00 uur klonk het: "boven water" en begon de eerste ronde. Het zonnetje was lekker, maar lastig voor de vissers en wat nog erger was, dat er nogal wat onderstroom stond en dat de baars niet veel trek had om te bijten. Resultaat: eerste halfuur 50 gevangen vissen door 43 deelnemers. Het tweede halfuur werd nog slechter, namelijk 16 stuks. Daarna trad een verbetering in tot 51 stuks in het derde halfuur en de opgaande lijn werd in het vierde halfuur tot 97 doorgetrok ken. Resultaat van de gehele ochtend 194 gevangen vissen. De gedachte was, dat het 's middags in Medemblik wel beter zou gaan, maar dit bleek een utopie, want de vijfde ronde bracht 22 stuks boven water en de slotronde zegge en schrijve slechts 6 vis sen. Het totaal werd daardoor gebracht op 222 stuks. Het povere resultaat was niet het gevolg van het door de heer Bor- mann geleverde materiaal en lag ook niet aan de verzorging langs de waterkant, die in handen was van de gebroeders Van der Berg of aan de gastronomische service van Frans de Breet, geassisteerd door Rob Ojevaar. Hoe dat slechte vis-resultaat dan wel komt? Niet bekend, het ging gewoonweg niet. Dit alles kon echter de fijne stemming op de terugweg niet beder ven en om 16.00 uur werd Amsterdam weer bereikt, waar iedereen de gelegenheid kreeg om zich gereed te maken voor de bijeenkomst in het Marriott Hotel. Ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum was deze keer ook de vaste chauffeur, de heer Karei van Geelen (reed ons 25x) uitgeno digd. Het deed deugd dat de bestuursleden, de heren Boering, Brandsteder en Van Eijden met hun dames welkom geheten konden worden. Voorzit ter Harmsen en secretaris Westrik waren helaas verhinderd. De avond werd een geweldig sluitstuk van deze visdag met twee op tredens van Ben Cramer (die er een geweldige show van maakte) en natuurlijk ons aller Tante Leen. De uitslag van de viswedstrijd was: winnaars Fred Jansen en Ted Merk met elk 15 gevangen vissen. Na loting werd Merk eerste. Opmerkelijk was, dat deze beide heren ook om de eerste prijs moesten loten in de gehouden toto over het aantal vissen dat zou worden gevangen. Dit aantal was 222. F.Jansen had 224 en Ted Merk 220 vissen opge geven, het lot was nu voor Fred Jansen gunstig. Wim de Boer haalde de grootste baars omhoog (26 cm.) en veroverde daardoor voor een jaar de wisselprijs. Aan het eind van de avond ontvingen alle deelnemers een herinne ringstegel, hetgeen zeer in de smaak viel. De commissie had, net als vorig jaar, weer geweldig veel steun ontvangen ter financiering van de kosten van het orkest en het op treden van Ben Cramer, verzorging van extra prijzen, vaasjes met orchideeën voor de dames, enz. Verzocht werd geen namen te noemen van hen, die daar allemaal een steentje voor hadden bijgedragen. Bij wijze van uitzondering werd erkentelijkheid betuigd aan het bestuur en de spelers van de A-selectie voor hun geldelijke bij drage. Geweldig.' De zogenaamde slemielenprijs was dit jaar voor de heer B.Geelker ken. Op vrijdag 30 november werd een clubavond met dames gehouden, waar

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1980 | | pagina 169