- 78 - voorwaar een zeer hoge scoreJ Om een klimaat te scheppen, waarin de studiebegeleiding optimaal kan functioneren, is de commissie van plan de samenwerking met de verantwoordelijke trainers ten zeerste te verstevigen en te institutionaliseren, daarmede een deel van haar verantwoordelijk heden delegerend naar personen die wel over sanctiemiddelen be schikken en daarbij uit hoofde van hun relatie met die spelers meer invloed kunnen uitoefenen dan de commissieleden. De commissie meent een dergelijke "verstrakking" te moeten invoe ren, omdat gebleken is, dat bijvoorbeeld in de afgelopen langdu rige vorstperiode, waarin het clubleven begraven was, als ook te gen het einde van het seizoen (tournooien) de studiebegeleiding juist in voor de schoolloopbaan zeer kritieke fase, stuitte op -zij het geëxuseerd, maar daarom niet minder nadelig- verzuim van diverse spelers. Nieuw zijn de plannen van de commissie om in een enkel geval en daartoe genoodzaakt door de situatie een vorm van begeleiding te creëren buiten de tot nu toe gebruikelijke uren. In totaal heeft de commissie zich het afgelopen jaar over meer dan 40 probleemgevallen gebogen. Een beter bewijs, dat het be stuur juist aanvoelde dat een commissie als deze bij een topclub bittere noodzaak is, valt niet te leveren. Het vertrouwen van de commissie in de inzichten van het bestuur is in de afgelopen periode versterkt. Na afloop van de bespreking werd aan de commissie medegedeeld, dat het bestuur akkoord ging met de door de commissie voorgestel de uitbreiding van het aantal uren. Tot slot werd tot de leden van de commissie door het bestuur woorden van grote waardering uitgesproken voor het zeer belang rijke werk dat door de commissie werd verricht, in het bijzonder voor de jeugd en voor Ajax in het algemeen. In principe werd afgesproken dat tenminste 1x per kwartaal of zo nodig meerdere keren de commissie met de personen die het nauwst zijn betrokken bij de werkzaamheden bijeen zullen komen. Op voorstel van het bestuur werden de heren D.Karremans, J.Tielen- burg en I.Waas per 1 juli 1979 tot werkend lid benoemd. Een onder scheiding die zeker, gelet op hun werkzaamheden, zeer terecht kan worden genoemd. Tot slot werd op voorstel van de commissie de naam van de commis sie gewijzigd ins Studie- en Begeleidingscommissie. ONTSPANNINGSCOMMISSIE AJAX. Omdat in overleg met het bestuur de commissie de activiteiten zou uitbreiden tot de seniores, werd besloten de naam Ontspannings commissie Ajax - Jeugdvoetbal te wijzigen in Ontspanningscommissie Ajax. De commissie organiseerde zaterdagavond 29 september 1979 in het Jeugdhome een Kien- Dansavond voor de amateurs-seniores. Zaterdag 1 december 1979 bad de commissie de jaarlijkse Sint Ni- colaas-middag voor de pupillen georganiseerd.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1980 | | pagina 159