- 77 - STUDIE- EN BEGELEIDINGS-COMMISSIE. De commissie -bestond in het afgelopen verenigingsjaar uit de he ren: D.C.Karremans; J.Tielenburg; I.Waals en H.Po de Weers. Overeenkomstig het gestelde in het huishoudelijk reglement had de commissie een concept van haar evaluatie-rapport over het seizoen 1978-1979, gedateerd 27 augustus 1979» aa*1 het bestuur toegezon den. Het rapport werd door het voltallige bestuur met de voltallige commissie besproken in de bestuursvergadering van 9 oktober 1979* Gelet op het basisprincipe van de vertrouwelijke aard van de werkzaamheden van de commissie volgt hieronder gedeelten uit het rapport met weglating van namen en details. De 2e alinea van het rapport volgt hieronder: "Het verheugt de commissie ten zeerste te kunnen constateren, "dat zij in het derde jaar van haar bestaan één van haar voor naamste doelstellingen -het verwerven van een vertrouwensposi tie binnen de vereniging- bijna optimaal heeft kunnen verwezen lijken. Niet in de laatste plaats dankt zij dit aan allen die, "direct of indirect, ertoe hebben bijgedragen de commissie die "plaats te geven, die zij zichzelf als ideaal voorhield; met name "het bestuur van wie zij altijd volledige steun en maximale bereid "willigheid heeft ondervonden, vooral in de personen die qua func tie het nauwst bij de werkzaamheden van de commissie waren betrok "ken, te weten de heren Boering en Van Eijden, alsmede van trai lers, jeugdleiders en zeker ook van administrateur Gerard Hols- "heimer en het conciërge-echtpaar Nielsen." De contacten met de jeugdcommissie zijn geïntensiveerd, vooral door het regelmatig contact (ter vergadering) met haar secretaris Jan Neefjes, over wiens medewerking niets dan goeds valt te mel den. In januari 1979 -halverwege het seizoen 1978-1979- was commis sie benaderd door 32 spelers met problemen van zeer diverse aard. Ondanks dit hoge aantal bestond bij de commissie de indruk dat er meer problemen waren dan waarvan zij wist. Besloten werd volgens een daartoe opgesteld schema alle spelers van de selectie-elftal len voor een gesprek uit te nodigen. Dit resulteerde in een 8-tal gevallen waarin direct hulp kon worden geboden. Op grond van deze ervaring heeft de commissie besloten dit sei zoen (1979-1980) in een veel vroeger stadium gesprekken te voe ren met alle spelers van de selectie-elftallen, temeer omdat veelal blijkt, dat in een verder gevorderd stadium efficiënte hulp komt als mosterd na de maaltijd. Evenals in het voorafgaande seizoen (1977-1978) zijn de resulta ten van de individuele studiebegeleiding treffend te noemen: - van de 12 eindexamenkandidaten die werden begeleid, slaagden er 10; - van de 10 niet-examenkandidaten worden er 8 bevorderd;

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1980 | | pagina 157