- 5 - gewoonte getrouw op een zaterdagmorgen in het najaar van 1980 worden uitgenodigd in de bestuurskamer aanwezig te willen zijn om tijdens een gezellig samenzijn hun onderscheiding in ontvangst te willen komen nemen. Het comité van de "Bordjesclub" bestaande uit de werkende leden: W.F.Volkers (voorzitter), W.F.C.Bruijnesteijn (penningmeester), J. de Boer Sr., G.Fischer en M.J.W.Middendorp zond aan de leden, die 25 jaar of langer lid van de vereniging waren, een circulaire waarin ze werden uitgenodigd dinsdag 25 maart 1980 omstreeks 17.30 uur aanwezig te willen zijn in het restaurant van de Eden- hal aan de Kruislaan/Middenweg, waar de 35s"te reünie van de Bord jesclub zou worden gehouden, ter viering van het 80-jarig bestaan van onze vereniging. In de circulaire werd medegedeeld dat de aanwezigen gedurende een lange periode de kelen konden smeren, waarna een uitstekend sou per zou v/orden geserveerd, tijdens hetwelk Wim Volkers als tafel president zijn gebruikelijke speech zou houden. De heer M.J.W.Middendorp schreef in het clubnieuws nr. 8 van mei 1980 het volgendes "De reünie van de Ajax-Bordjes-Club werd een zeer geslaagd feest van de "oude knarren", zoals uit de verschillende foto's moge blijken. Jammer dat niet meer leden aanwezig waren, terwijl ook het feit, dat de afwezigen hun absentie niet even hebben gemeld (bijvoor beeld aan Wim Bruijnesteijn) teleurstelling veroorzaakte, ook omdat het Comité daardoor niet wist hoeveel couverts moesten worden besteld. Misschien dat daaraan in het vervolg (dat afmel den) wel gevolg kan worden gegeven. Nu, het werd een oer-gezellige avond, echte sfeervolle borrel tafels, uitstekende -als vanouds- culinaire verzorging van Huize Swart/Haverkamp, prettige muzikanten (ensemble Peter Mac Lean) die eveneens zorgden voor een waardevolle begeleiding van de zangers van deze avond: Wim Volkers in zijn Weens en Frans re pertoire alsmede Jaap Belmer (hij was er weer) als de zanger van het levenslied (Mens durf te leven e.a.). Dan was er verder nog als gast: "old ref" Leo Horn en deze demonstreerde met een onder andere voortreffelijk uitgevoerde "Some of these days" dat hij, behalve het vroeger bekwaam hanteren van de fluit, ook over on gekende vocalistische- respectievelijk acteerkwaliteiten be schikt. Het was prachtig. Alles bij elkaar aan het einde van het feest de voldoening van zoals dat werd uitgedrukt: een moordavond! Tot het volgende jaar maar weer." Rest mij nog te vermelden: dat de aanwezigen van voorzitter Harmsen een exemplaar van de grammofoonplaat "80 jaar Ajax" aangeboden kregen? dat het Comité, ondanks daarom binnengekomen verzoeken, had be sloten van de jaarlijkse Reünie van de "Oude Garde" geen avond met dames te maken.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1980 | | pagina 13