- 54 - Vitesse en Haarlem degraderen naar de eerste divisie. F.C.Groningen, kampioen van de 1e divisie en Wageningen, winnaar van de na-competitie promoveren naar de ere-divisie. Ajax neemt als kampioen deel aan de wedstrijden om de Europacup 1. Feyenoord, winnaar van de KNVB-beker, aan de wedstrijden om de Europacup 2. A.Z.'67, P.S.V., F.C.Utrecht en F.C.Twente, respectievelijk 2e, 3e, 5e en 6e in de competitie nemen deel aan de wedstrijden om de Uefacup. De loting van de 1e ronde voor deze 3 cups wordt op 9 juli a.s. in Zurich gehouden. De bestuursleden Brandsteder en Westrik zul len daarbij aanwezig zijn. De 77 doelpunten in de competitie werden gemaakt door; Schoenaker - 15 Lerby - 10 2 penalty1s Ling - 10 Arnesen - 7 Bonsink - 7 Tahamata - 7 Jensen - 6 1 penalty Van Geel - 5 Krol - 4 5 penalty1s Blanker - 2 Wijnberg - 1 Zwamborn - 1 Tegenpartij - 4 Door een aantal leden werd op 16 november 1979 aan de spelers van de A-selectie, trainers enz. een visdag aangeboden. Deze dag werd besloten met een gezellige bijeenkomst in het spelershome, waar een schat van prijzen was uitgesteld. Winnaar werd Lerby met 5 en nr. 2 Boeve met 4 gevangen vissen. Eenmaal per maand was er een gezamenlijke lunch, waarbij onder meer aanzaten de spelers, trainers, fysiotherapeut en de be stuursleden. Na afloop kregen de spelers enz. de gelegenheid tot het stellen van vragen, die door de bestuursleden werden beantwoord. Bij de lunch op 6 juni 1980 waren ook de sponsors aanwezig, die voor het spelershome een ijsklontjes-machine aanboden. In nummer 21 van Yoetbal International zijn gegevens opgenomen, betrekking hebbende op de ere-divisie, verzameld door de heer John Frederikstadt, waaruit we het onderstaande ontleenden. In de 34 competitiewedstrijden werd gebruik gemaakt van 22 spe lers. Geen van deze speelden alle 34 wedstrijden mee. We kregen 9 strafschoppen toegewezen, waarvan er 3 werden gemist, namelijk door Krol, Lerby en Jensen elk 1. In totaal kregen onze spelers 19 gele kaarten en Schoenaker kreeg bovendien nog een rode kaart. Tot zover de gegevens van de heer Frederikstadt. Hieronder volgt een splitsing van de resultaten behaald in de thuis- en uitwedstrijden; W o 0 W. 0 W. 0

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1980 | | pagina 111