- 46 - De loting van de wedstrijden voor de cups wordt op 10 juli a.s. in Zurich gehouden. De 93 doelpunten in de competitie werden gescoord door; Clarke - 26 Lerby - 16 Ling - 14 Arnesen - 13 Schoenaker - 7 Meijer - 5 Tahamata - 4 Kaiser 2 Krol 2 Erkens 1 Meutstege 1 eigen doel 2 Het 2000ste doelpunt door ons gemaakt in de 25 jaar betaald voet bal was de 2e goal door Lerby gescoord in de wedstrijd Ajax - Vites se, die op 8 oktober 1978 werd gespeeld. Omdat de spelers van de A-selectie 5 december 1978 in een trainings kamp te Wassenaar verbleven, in verband met de op 6 december te spe len Uefacupwedstrijd Ajax - Honved, had het bestuur op 4 december in het spelershome een Sint-Nicolaasavond georganiseerd voor de kin deren van deze spelers. Sint Nicolaas deelde persoonlijk cadeautjes uit aan alle kinderen. De avond is zowel bij "jong" als bij "oud" in goede aarde gevallen. De wedstrijd Nederland - Argentinië, die 22 mei 1979 in Bern werd gespeeld, was voor Ruud Krol de 65ste interland, waardoor hij het record -dat op naam stond van Puck van Heel met 64 wedstrijden- verbeterde. Gezien de conditie en de vorm van Krol zal hij dit re cord in de toekomst zeker nog op een hoger cijfer brengen. Door de voorzitter van de KNVB, de heer Meuleman, werd Ruud Krol tot bondsridder geslagen. Ook vanaf deze plaats gelukwensen aan Krol voor deze onderscheiding Ruud Krol was ook aanvoerder van het wereldelftal, dat op 25 juni 1979 te Buenos Aires in het River-Plate stadion met 2 - 1 won van Argentinië. Simon Tahamata werd op het laatste moment nog toegevoegd aan de selectie voor dit elftal, maar werd niet opgesteld. Op de Nederlandse topscorerslijst eindigde Ray Clarke op de 2e plaats met 26 doelpunten, Lerby met 16 doelpunten op de 4e plaats. In nummer 25 van V.I. werden gegevens opgenomen verzameld door de heer John Prederikstadthieronder vermeld ik enige van die gege vens In de 34 competitiewedstrijden werden door Ajax 20 spelers gebruikt Prank Arnesen heeft alle 34 wedstrijden meegespeeld. Ajax kreeg 13 strafschoppen, die alle door Ray Clarke werden geno men en waarvan er 1, in de wedstrijd tegen P.E.C., werd gemist. We kregen 8 strafschoppen tegen en 9 gele kaarten. Hieronder volgt een splitsing betreffende de resultaten behaald in de thuis- en uitwedstrijden.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1979 | | pagina 93