- 2 - staat het vast dat de heer Schoevaart en de amateur-seniores-commis- sie er alles aan zullen doen om deze misstap in het volgende seizoen ongedaan te maken. Hoewel ik mij hewust hen bezig te zijn met het maken van een verslag over Ajax lijkt het mij toch juist hierin toch ook iets op te nemen omtrent het betaald voetbal in de K.N.V.B. In de Algemene Vergadering Betaald Voetbal, gehouden op 18 november 1978 traden 5 leden van het sectiebestuur af, te weten de heren Hogewoning, Tripels, Zwikstra, Snoeck en Witteveen. De 2 laatstge noemden keerden later weer terug in het sectiebestuur met de heren Vilé, Kruysveldt en Van Praag. In de Algemene Vergadering Betaald Voetbal, gehouden op 26 mei 1979» deelde voorzitter Vilé mede, dat door het Amateurvoetbal een struc tuurrapport is samengesteld, dat drie mogelijkheden kent, n.l.s a. handhaving van de huidige structuur van de KNVB; b. terugkeren naar de structuur van voor november 1974? c. het onderbrengen van het Amateurvoetbal, het Betaald Voetbal en de KNVB in drie rechtspersonen. Volgens de voorzitter staan er stellingen en conclusies in, die voor het Betaald Voetbal niet aanvaardbaar zijn en die volgens hem ook in de Algemene Vergadering Betaald Voetbal de nodige weerstand zullen oproepen. De bespreking hierover zal uiteraard in overleg met de Algemene Ver gadering Betaald Voetbal gebeuren. Omtrent de uiteindelijke beslissing zullen we dus nog geduld moeten betonen. In het Rapport Gezonder Betaald Voetbal is melding gemaakt van de instelling van een Budgetbewakingsinstituut bij afkorting B.B.I. De taken zijns a. de vaststelling van begrotingsvoorschriften (tijdstip van op stelling, inhoud, eventuele normen) en de bepaling van sancties bij overtreding; b. de toetsing van de ontwikkeling der resultaten in de loop van het begrotingsjaar tegen de achtergrond van de goedgekeurde be groting; c. de oplossing van specifieke problemen, die zich te eniger tijd met betrekking tot het financieringssysteem voordoen; d. het inventariseren van verschillen in toepassing van externe voorschriften, teneinde te geraken tot een voor de bedrijfstak als geheel zo gunstig mogelijke situatie; e. het aangeven van mogelijkheden om tot een verbetering van de exploitatieresultaten te komen. Het voornaamste doel vanhetB.B.I. is de baten en de lasten van de clubs naar elkaar toe te brengen. Tot op heden is daar echter niets van terecht gekomen, want er is uitgerekend dat de invoering van een C.A.O. voor de contractspelers aan het betaald voetbal een bedrag van ongeveer 5 millioen gaat kosten. De bedoeling van het B.B.I. is dat het optreedt als beleidsadvise-

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1979 | | pagina 7