- 59 - Hierna volgt een uitgebreide discussie, waaraan praktisch alle leden deelnemen, omtrent de gebeurtenissen, geruchten enz. in en om Ajax, hetgeen resulteert in het uitgeven van een officieel communiqué Het communiqué, opgesteld door de heren Harmsen, Caransa, Lambregt en Timman, luidde als volgt: He ledenraad in vergadering bijeen met het bestuur van de A.F.C. "Ajax", verontrust zijnde over de in hun ogen negatieve publica ties in enkele Nederlandse dag- en Yfeekbladen, alsmede de uit spraken gedaan via radio en TV, vinden het noodzakelijk het volgen de bekend te maken. 1dat ten aanzien van de trainer Cor Brom nimmer een besluit is genomen om zijn contract te ontbinden en hij derhalve zijn werkzaamheden naar beste kunnen zal blijven uitoefenen; 2. ten aanzien van de speler Clarke heeft het Ajax-bestuur tot vandaag nimmer een poging gedaan om hem tussentijds van zijn contract te ontslaan; Ajax heeft in het afgelopen seizoen nimmer behoefte gehad de lopende contracten van zijn overige spelers, zonder hun mede weten, te ontbinden; 3. het bestuur van Ajax heeft geen contacten opgenomen of gehad met de heren Ivic en Vasovic; 4. de heer Maarten de Vos heeft het Ajax-bestuur namens Inter Football een concept-voorstel doen toekomen om het betaalde voetbal in Amsterdam te propageren, welk voorstel door het bestuur in de komende weken zal worden bestudeerd, waarna een beslissing zal worden genomen; 5. de transfer van Vitesse-speler Peter Boeve is met de vereni ging en speler afgerond. Peter Boeve is toegevoegd aan de se lectie voor de trip naar Zuid-Amerika; 6. de onderhandelingen met K.Bonsink, speler van RWBM, zijn nog gaande 7. in overleg met zijn vertegenwoordiger, de heer Leo Horn, en het bestuur van Ajax heeft Ruud Krol besloten zijn hernieuwd contract tot 1 juli 1982, met volle toewijding te zullen ver vullen. Merkwaardig is, dat in geen der persorganen het officiële communi' qué werd gepubliceerd. 6. Bespreking van het door de heer Middendorp in de vergadering van 23 april jlgeopperd idee de statuten zodanig te wijzigen dat het mogelijk wordt dat een kandidaat voor een bestuursfunc tie een inwerkperiode krijgt. In onderling overleg wordt besloten -in verband met het late uur- dit punt van de Agenda af te voeren en het op de Agenda van een volgende vergadering te plaatsen. 7. Rondvraag. Be secretaris deelt mede, dat de leden Hordijk, Kamlag, Klok Jr., Neefjes Jr., Petersen, Potharst, Van der Wal en Van der Zwaag aan de beurt van aftreden zijn. Hij vraagt of de heren zich herkiesbaar stellen, hetgeen het ge val blijkt te zijn.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1979 | | pagina 79