A.F.C. "AJAX" AMSTERDAM Aan de leden van de A.P.O. "AJAX". Geachte Clubgenoten, Het is al weer voor de 16e maal dat ik begin maak met aan u verslag uit te brengen over het reilen en zeilen van Ajax en deze keer is het betreffende het verenigingsjaar 1 juli 1978 tot en met 30 juni 1979» ALGEMEEN Sportief bezien was het een geweldig jaar omdat het kampioenschap van Nederland werd behaald en tevens de KNVB-beker werd gewonnen. Het was het achttiende kampioenschap van Nederland, namelijk 8 maal behaald in de amateurtijd en 10 maal in het betaald voetbal. De KNVB-beker werd voor de achtste maal gewonnen, te weten 2 maal in de amateurtijd en 6 maal in het betaald voetbal. Het was voor de vierde maal dat we de zogenaamde "dubbel" wonnen en wel in de jaren 1967» 1970» 1972 en 1979- Het zal u wel bekend zijn dat het behalen van het kampioenschap van Nederland het recht geeft om deel te nemen aan de wedstrijden om de Europacup 1 Met enige trots kan ik hierbij vermelden dat dit voor de 17e maal in totaal is, waarvan 14 maal ononderbroken, dat dit gaat gebeuren, hetgeen geen enkele club in Europa heeft gepresteerd. Een felicitatie aan de spelers, de technische- en medische staf is hier mijn inziens zeker op zijn plaats. De 17 keer hebben betrekking op 11x voor de Europacup 1, 1x voor de Europacup 2, 4x voor de ïïefacup en 1x voor de Jaarbeursbeker. Tijdens het afgelopen seizoen werden we door Honved in de J>e ronde om de Uefacup enigszins onfortuinlijk uitgeschakeld, voornamelijk omdat de uitwedstrijd met 4-1 werd verloren door persoonlijke fouten van enkele spelers, die deze keer niet werden rechtgetrokken door andere spelers. Zover mij bekend kan worden aangenomen dat uit het verslag van de penningmeester, de heer A.Brandstederzal blijken dat uit financi eel oogpunt bekeken het ook een beter jaar is geweest dan de laatste jaren het geval is geweest. De 16e december 1978 is voor onze vereniging een zeer trieste dag geweest, omdat onze jeugdige spelers Cor van de^Brink en Remco Muller, tengevolge van een noodlottig verkeersongeluk dodelijk verongelukten op de thuisreis na de wedstrijd tegen Quick Boys te Katwijk aan Zee. In de amateurafdeling behaalden de volgende elftallen het kampioen schap van hun afdeling. Ajax 5» juniores A1,A2,B1,C1enC2. De juniores A 1 werden tevens kampioen van Nederland van de inter regionale jeugdcompetities Namens het bestuur gelukwensen aan spelers, trainers en begeleiders voor het behaalde succes. Tot mijn spijt moet ik vermelden dat op de laatste competitiedag werd beslist, dat Ajax 4 gedoemd was om te degraderen. Voor mij

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1979 | | pagina 5