1 - 28 - brief een minder prettige uitspraak vindt over de ledenraad, waar mede hij het dan ook niet eens is. Naar zijn mening stelt de le denraad zich niet oppositioneel op ten aanzien van het bestuur. Hij vindt het terecht dat de ledenraad wel eens kritiek uit en niet bestaat uit "ja-knikkers". Uiteindelijk heeft de ledenraad zich, na uitleg van het bestuur, toch altijd geschaard achter het door het bestuur gevoerde beleid. Voorzitter Harmsen stelt voor de brief verder voor kennisgeving aan te nemen. De heer Van Wijk zegt dat hij daar niet tegen is, maar de heer Middendorp gehoord hebbende, wil hij daarop iets zeggen. Hij is van oordeel dat men afstand dient te nemen van het persoonlijke meningsverschil van de heer Bouwens omtrent de werking van de le denraad. Vanzelfsprekend hoeft men het niet eens te zijn met de mening van de heer Bouwens, maar zijns inziens dient men wel waar dering te hebben ten aanzien van de inbreng van hem in de verga deringen van de ledenraad. De heer Boering merkt op, dat niet iedereen het met hem eens zal zijn, maar persoonlijk vindt hij het bedanken van de heer Bouwens een verlies voor de ledenraad. De heer Brandsteder zegt, dat hoewel hij het niet altijd eens was met de heer Bouwens, maar af en toe bleek deze wel gelijk te heb ben gehad. Hij wil hem hiervoor dank brengen. De heer Van Deijck vraagt of de heer Bouwens ook bedankt als lid van de financiële commissie. De secretaris antwoordt dat hieromtrent niets in de brief is ver meld, zodat zijns inziens kan worden aangenomen, dat de heer Bou wens wel voorzitter van de financiële commissie blijft. 3. Notulen van de vergadering van 12 december 1978. Voorzitter Harmsen zegt dat hij gewoonte getrouw de notulen blad zijde voor bladzijde aan de orde zal stellen. Nadat is gebleken dat bladzijde 14» de laatste bladzijde, ook geen aanleiding heeft gegeven tot het maken van op- of aanmerkingen, bedankt voorzitter Harmsen de secretaris voor de samenstelling van de notulen, stelt deze vast door het plaatsen van zijn handteke ning onder de opmerking: "Je gaat het steeds beter doen". 4. Behandeling van de door de Reglementscommissie samengestelde concepten voor statuten, aangepast aan het nieuwe verenigings recht, en een nieuw huishoudelijk reglement. Bij punt 1 is reeds uiteengezet, dat dit punt niet in behandeling kan worden genomen, omdat de presentielijst slechts is getekend door 17 leden in plaats van door de benodigde 21 leden. De heer Fischer doet nog wel de suggestie het wenselijk te achten de concepten niettemin door te nemen, omdat dit in de volgende vergadering wel tot een tijdsbesparing zal leiden. De heer Gianotten zegt dat dit zijns inziens geen enkele zin heeft. Een behandeling vereist reglementair nu eenmaal de aanwezigheid van 21 leden. Bovendien zullen de nu niet aanwezige leden bij de behandeling van de concepten in de volgende vergadering vragen naar de in deze vergadering gemaakte opmerkingen, zodat daardoor het gehele verhaal opnieuw zal moeten worden gehouden en er van een tijdsbesparing niets zal komen.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1979 | | pagina 57