- 25 - Nadat voorzitter Harmsen het door de Reglementscommissie ontworpen concept-artikel "betreffende de Technische Commissie heeft voorge lezen, zegt de heer Van Wijk dat hij het moeilijk vindt om a "bout portant hier een mening over uit te spreken. Op het eerste gezicht lijkt het hem niet zo'n gelukkige greep. Hij staat wel positief ten aanzien van een stroomlijning van de T.A.C. Hij merkt verder op dat de werkzaamheden van de nieuwe subcommis sies in vergelijking met die van de huidige T.A.C. beperkter zijn, onder andere aangaande het gevraagd of ongevraagd advies uitbrengen over voetbaltechnische aspecten en andere zaken het betaald voet bal betreffende, alsmede (nu) overleg tussen het bestuur en T.A.C. bij aan- en verkoop van spelers, wat betreft de voetbalkwaliteiten van dezen. Hieromtrent komt in het nieuwe artikel niets voor, waarbij hij overigens direct aanneemt dat dit niet opzettelijk is gebeurd. Voorzitter Harmsen zegt dat het bezwaar van de heer Van Wijk bij voorbeeld ondervangen zou kunnen worden door het huidige lid 3, van artikel 32, op te nemen in het nieuwe artikel. De heer Middendorp vraagt of aan de heren Keizer en Pronk reeds een toezegging is gedaan omtrent hun benoeming in deze commissie. De heer Harmsen antwoordt dat met beiden er wel over is gesproken, maar geheel vrijblijvend. De heer Van Wijk zou graag willen weten wat het bestuur nu eigen lijk wil van de ledenraad. Voorzitter Harmsen zegt dat het bestuur toestemming zou willen hebben om met ingang van 1 januari 1979 reeds op eerder besproken wijze te mogen gaan werken, zonder dat de tekst van het nieuwe ar tikel officieel door de ledenraad is goedgekeurd. De heer Boering zegt dat het zo is, dat door deze nieuwe opzet de Technische Commissie er niet alleen is om aan het bestuur advies te geven, maar tevens om een nauwere band te creëren met de tech nische staf, die verantwoordelijk is voor het aantrekken van nieuwe spelers. Aan de subcommissie voor het betaald voetbal zullen worden toege voegd de trainers Brom, Haarms en Beenhakker en aan de subcommis sie voor het jeugdvoetbal de trainers Beenhakker, C.Groot, D. de Groot en B.Muiler. Zijns inziens moet er niet langer worden gewacht om op deze nieuwe wijze te gaan werken. De praktijk heeft ons geleerd, dat in het verleden de geselecteer de spelers toch niet kritisch genoeg waren bekeken, want ze scho ten te kort om het niveau van Ajax te halen. Diverse mensen hier aanwezig hebben intussen reeds opdrachten ontvangen. De heer Caransa stelt voor het bestuur de gevraagde machtiging te verlenen. De heer Van Wijk wil naar aanleiding van het betoog van de heer Boering nog even opmerken, dat de uiteindelijke beslissing over het aantrekken van een speler in handen van het bestuur ligt en dat de technische staf daarbij aanbeveling doet. De heer Boering zegt dat dit inderdaad juist is.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1979 | | pagina 51