- 23 - Deze punten zijn nog voor uitbreiding vatbaar. Zijn visie op het een en ander heeft hij tot op heden nog met niemand besproken. Hij wil benadrukken dat Ajax organisatorisch een sterke vereniging is. Het is heel belangrijk dat er nog steeds mensen zijn die zich voor Ajax willen inzetten. Het grote pluspunt daarbij is de belange loze medewerking van velen. Hierna sluit voorzitter Harmsen omstreeks 11.00 uur de vergadering met iedereen voor straks een wel thuis toe te wensen en een tot ziens in de volgende vergadering. Vergadering, gehouden op 12 december 1978. 1Opening. Omstreeks kwart over acht heet voorzitter Harmsen de aanwezigen har telijk welkom, in het bijzonder de ere-voorzitter en de ere-leden. Bij interruptie merkt de heer Schoevaart op, dat in het verleden ere-voorzitter Koolhaas altijd bij het bestuur achter de groene tafel zat. De heer Van Praag deelt mede, dat hij liever gewoon bij de ere-leden blijft zitten. Voorzitter Harmsen vervolgt met het doen van enige zakelijke mede delingen, namelijk dat er 22 leden aanwezig zijn, dat er bericht van verhindering is ontvangen van de leden Van Dijk, Klok, Smit en Van der Zwaag en dat de heer Bouwens niet aanwezig is, maar geen bericht van verhindering heeft gezonden. Van de ere-leden is de heer De Boer verhinderd en de heer Vunderink is in het buitenland. Wanneer we er in slagen om a.s. zondag tegen de F.C.Twente de 2 pun ten te veroveren, dan zijn we winterkampioen. Bij de wedstrijden om de KNVB-beker behoren we bij de laatste acht. In de strijd om de Uefacup zijn we in de 3© ronde enigszins onfor tuinlijk uitgeschakeld door Honved. Door Real Madrid zijn we uitgenodigd om deel te nemen aan een tournooi, waaraan waarschijnlijk ook wordt deelgenomen door Bayern- München, Liverpool of Manchester United. Afgesloten is verder een contract voor het spelen van zes wedstrij den in Brazilië, na afloop van de competitie. Tot op heden hebben we een voordelig exploitatie-saldo, maar laten we nog niet juichen, want er kan nog van alles gebeuren. Wanneer we echter kans zien om mee te blijven doen in de strijd om het kampioenschap van Nederland en in de strijd om de KNVB-beker, verwacht hij dat we ook aan het eind van het verenigingsjaar een voordelig saldo "voetbal-exploitatie" zullen hebben. Hiermede verklaart hij de vergadering voor geopend. 2. Ingekomen stukken. De secretaris deelt mede, dat er een brief is ontvangen van de heer Van der Zwaag, die hij even zal voorlezen. De inhoud gaat over het vaststellen van data van vergaderingen van de ledenraad. Hierover volgt een korte discussie. 3. Notulen van de vergadering van 31 augustus 1978. Voorzitter Harmsen stelt bladzijde voor bladzijde van de notulen aan de orde. Niemand heeft op- of aanmerkingen, waarna de notulen

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1979 | | pagina 47