- 22 - 16Rondvraag De heer Van Praag deelt mede, dat we misschien af zijn van de ellen de aangaande de zogenaamde F-side. Na een bezoek van de heer Brand- steder en hemzelf aan Hoofdcommissaris Sanders zijn er manschappen van de mobiele eenheid ingezet. Het bezoek aan de Hoofdcommissaris was nodig, omdat ondanks onze herhaalde verzoeken aan het Hoofd van het Politiebureau IJ-tunnel, deze niet genegen was, met een enkele uitzondering, deze in te wil ligen. Bij de rondvraag wordt verder nog het woord gevoerd door de volgen de leden. Het onderwerp dat door hun ter sprake werd gebracht is tussen haakjes achter hun naam vermeld. Been (instelling van een commissie betreffende eventuele splitsing van de vereniging) Caransa (opnemen van een taakomschrijving van alle commissies in het huishoudelijk reglement); Middendorp (verbeteren van de reclame voor wedstrijden); Middendorp (instrumentarium voor een hartkamer); Vischschoonmaker (getroffen maatregelen om de onveiligheid op de tribunes tegen te gaan moeten bekend worden gemaakt); Schoevaart (bestuursleden moeten niet alleen belangstelling hebben voor betaald voetbal, maar ook komen bij de seniores en de junio res) Pil (neerleggen van zitkussentjes tegengaan, vriendschappelijke wedstrijd in ons stadion, voor de aanvang van de competitie); De heer Brandsteder deelt nog mede, dat verschrikkelijk veel ge wonnen trofeeën beneden in het archief waren opgeslagen. Dit was een doorn in het oog van de secretaris die de zorg heeft voor de gewonnen prijzen. Bovendien was de in het archief in beslag geno men ruimte nodig voor het opbergen van bescheiden van de Admini stratie De heer Yan Praag heeft ter gelegenheid van zijn aftreden als voorzitter, Ajax een nieuwe vitrine geschonken, die is geplaatst in de gang bij de kantoorlokalen en waarvoor het bestuur hem erg dankbaar is. Applaus. 17. Sluiting. Voorzitter Harmsen zegt dat hij vanavond alles goed heeft beluis terd en daar veel van heeft geleerd. Als voorzitter kan hij het niet alleen doen. Er moet zoals eerder gezegd een goede communicatie zijn in het bestuur, maar ook met de ledenraad en de commissies. Er is een enorm sterke band in Ajax. De ruzies zijn altijd binnenkamers gehouden, uitgezonderd een geval, 3 of 4 jaar geleden. Ajax is waard om het te leiden en nog sterker te maken, waarbij gebruik moet worden gemaakt van de "know-how" van diverse mensen, want mede daarop drijft de vereniging. We moeten werken aan goede opvolgers uit onze jeugd. Van Van Eijden heeft hij gehoord dat dit nog wel 2 jaren zal duren. Met Brandsteder zal overleg moeten worden gepleegd of investering ons uit het dal zal kunnen halen. Er moet veiligheid komen op de tribunes, doch we moeten natuur lijk niet alleen kijken naar wat om het veld gebeurt, maar in de eerste plaats naar wat er op het veld plaats vindt. Moeten we komen tot een opleidingsinstituut voor jonge spelers?

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1979 | | pagina 45