- 20 - het in hem gestelde vertrouwen. Hij is er zich terdege van "bewust dat je een vereniging anders moet leiden dan een onderneming, hoe wel er natuurlijk wel raakpunten zijn. Wanneer hij de verlies- en winstrekening bekijkt, dan vindt hij dat er wel iets moet gaan gebeuren. Zijns inziens moet er een goede com municatie zijn en niet alleen tussen de bestuursleden, maar ook met de ledenraad en de commissies. Persoonlijk zal hij Jaap niet doen vergeten. In het 78-jarig bestaan van Ajax is hij de 10e voorzitter. Het gemiddeld aantal jaren van de voorzitters ligt dus belangrijk hoger dan bij de contractspelers. Misschien gaat hij een andere weg volgen dan zijn voorganger, maar de leden kunnen er verzekerd van zijn, dat hij er achterheen zal zitten. Hij neemt plaats aan de bestuurstafel en vraagt of de heer Van Praag de vergadering tot het einde wil leiden. De heer Fischer zegt dat hem is verzocht enige woorden te richten tot de afgetreden voorzitter. "Jaap, ik ken je 40 jaar en heb altijd een prettig contact met je gehad. Ik vind dat je het 14 jaar als voorzitter uitstekend hebt gedaan. Ieder jaar werd je sterker. Je karaktereigenschap kon je hard en zacht doen zijn, maar in beide gevallen bleef je een goede Ajacied. Ik kan je opvolger alleen maar toewensen, dat hij het net zo goed zal doen als jij het hebt gedaan. Wij nemen afscheid van een voorzitter, die bij Ajax altijd op een hoge plaats zal blijven staan." Applaus. De vergadering zingt hierna de scheidende voorzitter toe; "He is a jolly good fellow". De heer De Jongh herinnert er aan, dat hij Jaap 14 jaar geleden heeft mogen inleiden, toen hij bereid was gevonden om een paar maanden voorzitter te willen zijn. Maar het werden 14 jaren. "Jaap je hebt het uitstekend gedaan". Hij bedankt hem van ganser harte dat hij altijd voor Ajax op de bres heeft gestaan. De heer Volkers zegt dat we niet anders dan tevreden kunnen zijn. "Je hebt alles aan Ajax gegeven wat je had". Namens de ere-leden en de leden van verdienste zegt hij hem daar voor hartelijk dank. De heer Van Praag zegt dat hij hoopt dat hij op dezelfde wijze met alle aanwezigen zal blijven kunnen omgaan als tot op heden. 11. Verkiezing van 1 lid voor de Financiële Commissie. Aftredend is de heer L.M. van Wijk. Deze stelt zich herkiesbaar. De heer Van Wijk wordt als enig kandidaat bij acclamatie voor 5 jaren herkozen. De heer Van Praag feliciteert hem daarmede en zegt hem een voor treffelijk lid van de commissie te vinden, die niet de kaas van het financiële brood laat eten. 12. Verkiezing van een plaatsvervangend lid van de Financiële Com missie De heer Van Praag zegt dat dit punt niet in behandeling kan worden genomen, omdat bij een onlangs met de financiële commissie gehou den bespreking hij er opmerkzaam op is gemaakt dat een dergelijke benoeming reglementair niet mogelijk was. Hij wil de nieuwe voorzitter de raad geven, daarvoor niet een aparte

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1979 | | pagina 41