- 19 - dere clubs meededen als test voor een eventueel aan te bieden con tract. Als leider had hij daarover graag contact willen hebben met 1 of meer leden van de Technische Advies Commissie, maar dat kon dus niet. Gelukkig waren de heren Boerkoel en Pronk bij het Blauw Wit- tournooi wel aanwezig, zodat hij met hun overleg heeft kunnen plegen. Een lid van de T.A.C. had zelfs tegen hem gezegds "Wat moet ik op dat tournooi doen?" De vorige week waren bij de wedstrijd tegen A.F.C. wel 2 leden van de T.A.C. aanwezig. Zijns inziens dient de T.A.C. ook aandacht te besteden aan jong talent. Voorzitter Van Praag zegt het wel eens te kunnen zijn met de heer Kraan. Het bestuur heeft ook weieens tevergeefs aangeklopt bij de T.A.C. aangaande het gaan bekijken van een speler in het buiten land. De heer Potharst zegt dat dit maar 1 keer is gebeurd. De heer Smit vindt dat het niet helemaal juist wordt gesteld. De beoordeling omtrent het aantrekken van een speler dient zijns in ziens te geschieden door de scoutingscommissie en de technische leiding, waarbij aan de T.A.C. zonodig advies kan worden gevraagd. De heer Bouwens merkt op dat we bezig zijn met de bespreking van het bestuursbeleid en niet met de T.A.C. Wanneer blijkt dat niemand meer het woord wenst omtrent het be stuursbeleid, bedankt voorzitter Van Praag voor de goedkeuring van het door het bestuur gevoerde beleid. PAUZE Voorzitter Van Praag heropent de vergadering en zegt dat we nu toe zijn aan het belangrijkste punt van de agenda, namelijk: 10. Bestuursverkiezing. Aftredend is de voorzitter, de heer J. van Praag. Deze stelt zich niet herkiesbaar. Voorzitter Van Praag zegt dat de heer A.Harmsen de enige kandidaat is voor de functie van voorzitter, zodat hij voorstelt hem bij acclamatie te benoemen. Applaus. De heer Van Praag overhandigt de voorzittershamer aan de nieuwe voorzitter en feliciteert hem met zijn benoeming. Applaus. De heer Van Praag wil nog even zeggen, dat hij heengaat op eigen verzoek maar hij vindt het toch wel verdrietig na die geweldig goede samenwerking in het bestuur. De blijmoedige kant is dat hij dank zij Ajax vele fijne dingen heeft beleefd. Hij is nooit strijd uit de weg gegaan als de belangen van Ajax moesten worden verdedigd. Hij hoopt dat zijn opvolger daarmede voortgaat. De leden van de ledenraad wil hij bijzonder hartelijk bedanken voor hun steun en voor hun kritiek. Applaus. Het bestuur heeft op eigen initiatief 14 dagen geleden tijdens een bestuursvergadering een gesprek gehad met de heer Harmsen en hij kan alleen maar zeggen dat dat zeer verhelderend is geweest. Hij hoopt dat onze nieuwe voorzitter het zal rooien met het kost bare Ajax. Zijns inziens zijn er nog steeds vele leden, die geen idee hebben van wat bestuursleden allemaal doen. Veelal zijn al leen oud-bestuursleden daarvan op de hoogte. Voorzitter Harmsen wil allereerst de leden hartelijk bedanken voor

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1979 | | pagina 39