- 18 - vereniging binnen afzienbare tijd zal worden gewijzigd en dan zijn er geen werkende leden meer. Wat is er dan tegen om deze mensen nu te benoemen tot werkend lid? Ten aanzien van de heer Stodel zegt voorzitter Van Praag, dat deze Ajax zeer ter wille is geweest bij de aanschaf van het electro- nisch scorebord, door het voor ongeveer een derde van de werkelijke kosten te leveren. Hij bedoelt hiermede niet te zeggen, dat het werkend lidmaatschap kan worden gekocht. De heer Caransa zegt indertijd hetzelfde te hebben meegemaakt, na dat hij jarenlang voor Ajax had gewerkt. Hij heeft persoonlijk be treffende de voorgestelde personen inlichtingen ingewonnen. Na het korte verslag van de heer Fischer weten alle leden van de ledenraad nu ook om wie het gaat. Voorzitter Van Praag zegt, dat toen de heer Caransa destijds door het bestuur werd voorgesteld voor een benoeming tot werkend lid, in de ledenraad ook werd gevraagds Waarom? De heer Timman zegt dat de heer Caransa misschien niets kan weten omtrent de heren Bormann en Lindeman, maar hij weet het wel. Hij heeft er bewondering voor wat deze mensen willen doen. Ook van de heer Stodel weet hij dat deze veel voor Ajax heeft gedaan en nog doet De heer Boering zegt dat hij het slechts gedeeltelijk eens kan zijn met het voorstel van de heer Schoevaart. Bij een voorstel van be noeming tot ere-lid of lid van verdienste dient zijns inziens een jong lid van de ledenraad zonodig bij een ouder lid te informeren naar diens staat van dienst. Persoonlijk is hij erop tegen dat alles van betrokkene op papier wordt gezet. De heer Lambregts zegt dat hij in het verleden al eens heeft ge wezen op de vergrijzing van onze leden. Zijns inziens komen er te weinig jonge leden bij en zullen we misschien moeten overwegen of we niet leden moeten aannemen alleen om de vergrijzing tegen te gaan. De heer Vischschoonmaker vindt dat we meer ondersteunende leden moeten aannemen. De heer Westrik zegt dat het aantal ondersteunende leden van de inspecteur Omzetbelasting niet mag stijgen boven de 1200. Het aan nemen van nieuwe ondersteunende leden kan dus alleen maar geschie den wanneer anderen daarvoor hebben bedankt. De heer Van der V/al zegt wel de heer Stodel te kennen maar niet de heren Bormann en Lindeman. Hij zou een nadere toelichting bij een dergelijk voorstel wel prettig vinden. Het voorstel van het bestuur om de heren Bormann, Lindeman en Stodel te benoemen tot werkend lid wordt hierna met algemene stem men aangenomen. 9. Bespreking bestuursbeleid. De heer Kraan zegt dat hij in een vorige vergadering zijn bezorgd heid heeft geuit omtrent Jong-Ajax. Hij wil nu zijn tevredenheid uitspreken omtrent het gevoerde beleid in deze, door het aantrek ken van de spelers Alkemade, Kaiser en Wijnberg. Hij heeft ook ontevreden termen gebezigd dat bij tournooien van Blauw Wit en Daventria geen enkel lid van de Technische Advies Commissie is komen kijken, en in beide tournooien spelers van an-

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1979 | | pagina 37