- 17 - ledenraad, die de commissie heeft ingesteld. Het is onjuist dat, nadat door de voorzitter van de commissie verslag is uitgebracht, een commissielid daarop kritiek naar voren brengt. Het niet offi cieel voorstellen van de heer Brom vindt hij van ondergeschikt be lang, want er zijn veel belangrijker zaken. Voorzitter Van Praag vraagt of men er mede instemt, dat hij nu eerst punt 13 van de Agendas Verkiezing Technische Advies Commis sie aan de orde stelt. Aangezien niemand daartegen bezwaar heeft, deelt hij mede, dat het bestuur voorstelt de 3 zittende leden voor 1 jaar te herbenoemen. De heer Vischschoonmaker is van mening dat er genoeg oud-spelers zijn, die misschien in de commissie zouden willen plaatsnemen. Voorzitter Van Praag vindt het niet charmant tegenover de thans zittende leden wanneer het bestuur daarvoor andere leden zou heb ben gepolst. De heer Fischer voegt hieraan toe dat in de toekomst de commissie daartoe zelf het initiatief zal nemen. De 3 heren worden hierna met algemene stemmen voor 1 jaar herbe noemd. 8a. Voorstel van het bestuur om het werkend lid, de heer H.A.Smit, te benoemen tot lid van verdienste. Voorzitter Van Praag zegt dat dit punt niet op de agenda voorkomt, maar dat de leden daarvan op de hoogte zijn gesteld bij schrijven van 27 juli 1978 Uit de terugontvangen formulieren is gebleken dat 25 leden vóór het voorstel waren en dat 1 lid blanco had gestemd. Staande zegt hij het bijzonder fijn en een eer te vinden als voorzitter de eerste te zijn die Henk Smit met deze onderschei ding mag feliciteren. Hij vindt dat Henk de benoeming tot lid van verdienste ten volle heeft verdiend voor al hetgeen hij voor Ajax heeft gedaan, onder meer is hij ook nog enige tijd bestuurslid geweest De heer Smit dankt voor de grote eer die hem te beurt is gevallen. Hij had er geen flauwe notie van gehad dat dit stond te gebeuren. Hij hoopt nog vele jaren met de aanwezigen te kunnen en mogen sa menwerken. De heer Schoevaart vraagt of in het vervolg, vooral met het oog op de jonge leden in de ledenraad, bij het voorstel de staat van dienst van betrokkene kan worden vermeld. 8b. Voorstel van het bestuur om de ondersteunende leden E.W.Bormann, M.Lindeman en A.Stodel te benoemen tot werkend lid. Voorzitter Van Praag wil eerlijk zeggen dat het bestuur door de heer Fischer is benaderd aangaande het voorstel de heren Bormann en Lindeman te benoemen tot werkend lid. De heer Fischer zegt dat dit juist is en dat hij van mening is dat aan het voorstel niet te zwaar moeten worden getild. Vandaag de dag hebben we deze mensen nodig en het is belangrijk dat er leden zijn die iets voor de club willen doen. Een andere overweging is dat zijns inziens de structuur van de

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1979 | | pagina 35