- 15 - De heer Timman heeft enige vragen. Ilij "begrijpt dat het 1e Caar voor de heer Brandsteder een moeilijk jaar is geweest. De door hem te stellen vragen zijn goed gemeend en moeten niet gezien worden, als gesteld omdat hij nu aan de andere kant van de "bestuurstafel Zijn vragen "betreffen; de opbrengst WK 1978, opbrengst Europacup wedstrijden, netto opbrengst andere wedstrijden. Het nadelig saldo is zijns inziens in werkelijkheid f. 677*061,-, omdat f. 174.000,- als vaste activa op de balans is opgenomen. De liquiditeit is dus met ongeveer f. 700.000,- afgenomen, waardoor nog f. 1.300,000,- resteert, waarmede kan worden gewerkt. Het is geen verwijt, maar het optimisme van de penningmeester kan hij niet delen. De heren Brandsteder en Bouwens beantwoorden de door de heer Timman gestelde vragen, waarbij onder meer wordt gezegd dat als het zou lukken om het gemiddeld aantal bezoekers bij competitiewedstrijden weer op te voeren naar 12.000 hieruit een bate zou voortvloeien van f. 600.000,-, dat de achteruitgang van de liquiditeit in het boek jaar 1976-1977 meer bedroeg dan f. 700.000,-. De heer Caransa vraagt hoe het verlies kan worden opgevangen, voorbeeld door bezuiniging op personeels- of wedstrijdkosten. Hij wil toch wel zijn bezorgdheid uitspreken voor de toekomst. De heer Brandsteder is van mening dat als op kosten van de con tractspelers wordt bezuinigd, er rekening mede moet worden gehou den dat dit gepaard gaat met achteruitgang van de kwaliteit van het elftal, waarvan het gevolg zal zijn minder publiek en dus ook min der recette. De heer Bouwens zegt nog dat we een elftal in opbouw hebben en dat we niet meer kunnen hopen dan dat er weer meer toeschouwers komen. De recettes van de competitiewedstrijden waren in het afgelopen seizoen zeer slecht. Misschien komen we dit jaar beter uit de bus. Tot dusver hebben we altijd zo geleefd. Voorzitter Van Praag bedankt penningmeester Brandsteder voor zijn verslag, hetgeen voor een eerste keer vanzelfsprekend altijd moei lijk is. Applaus. 6. Verslag van de Financiële Commissie. De heer Van Wijk leest het verslag voor waarin wordt geadviseerd de penningmeester en de overige leden van het bestuur décharge te verlenen voor het gevoerde financiële beleid* Voorzitter Van Praag vraagt of akkoord wordt gegaan met het door de financiële commissie gegeven advies omtrent het verlenen van décharge. Nadat door applaus te kennen is gegeven dat hiermede wordt inge stemd, bedankt voorzitter Van Praag de leden van de financiële commissie voor hun werkzaamheden en voor de prettige samenwerking. 7. Vaststelling van de door de Financiële Commissie goedgekeurde begroting. Penningmeester Brandsteder zegt van mening te zijn dat een begro ting voor een voetbalvereniging van weinig waarde is. Het is gis sen en gokken, maar reglementair moet hij nu eenmaal worden gemaakt. De begroting is uitsluitend gebaseerd op competitiewedstrijden en hij is daarbij uitgegaan van een gemiddeld aantal bezoekers van *71 "t*

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1979 | | pagina 31