- 14 - 1. Wij hebben een jong elftal (gemiddelde leeftijd 22 jaar) dat in de voorbereidingstijd voor het seizoen 1978-1979 ook in de eerste competitiewedstrijd tegen H.A.C. heeft bewezen in staat te zijn tot attractief aanvallend voetbal op niveau. Bovendien beschikken wij in ruime mate over jong talent. 2. Het wegvallen van de vermakelijkheidsbelasting, hetgeen de fi nanciële resultaten zeker in gunstige zin zal beïnvloeden. 3. Tot dusver hebben wij reeds in het boekjaar 1978-1979 een netto opbrengst uit vriendschappelijke wedstrijden van bijna f. 400.000, Het ziet er naar uit, dat wij het totaal van het vorige jaar (f. 458.000,-) ver zullen overschrijden. En tenslotte, 4. In het begin van het verslagjaar heeft het bestuur een onder houd gehad met de heer Verheij, Wethouder voor de Sport van de gemeente Amsterdam. Op diens verzoek is een commissie gevormd bestaande uit enige heren van gemeente-zijde en enige leden van onze vereniging. De commissie kreeg tot taak na te gaan op welke wijze de Gemeen te onze vereniging financieel zou kunnen steunen. Een 3-tal vergaderingen hebben inmiddels plaatsgevonden en ik heb goede hoop, dat binnenkort een rapport aan de Y/ethouder kan worden overhandigd. Wellicht is het dan mogelijk, dat nog in het seizoen 1978-1979 een gunstige beslissing kan vallen. Helaas kan ik u in dit stadium van de besprekingen geen nadere bijzonderheden verschaffen. Zo spoedig mogelijk echter kom ik hierop terug. De heer Van der Zwaag wijst erop dat door de beleidswijziging ten aanzien van de afschrijvingen -namelijk het niet tot f. 1,- af schrijven van kosten verbouwingen en verbetering aan ons stadion- het nadelig saldo moet worden verhoogd met f. 174*000,-. De transfer van #.Mühren is niet doorgegaan, anders was het ver lies nog groter geweest. In de jaarstukken zijn nog niet verwerkt de transferkosten van Zwamborn. Het was van de heer Timman een gewoonte om de transfersommen voor te lezen. De heer Brandsteder leest de specificatie voor betreffende de in het boekjaar 1977-1978 gedane aan- en verkopen, sluitende met een voordelig saldo van f. 336.833»—- Het is de heer Fischer opgevallen dat de huisvestingskosten ten opzichte van het vorig boekjaar bijna zijn verdubbeld. De heer Brandsteder zegt dat de stijging van de huisvestingskos ten is veroorzaakt door betaling van de onroerend-goedbelasting, waarvan een bedrag ad f. 80.000,- betrekking had op voorgaande jaren. De heer Caransa vraagt of de kosten voor het electronisch score bord niet dubbel in aanmerking zijn genomen, namelijk als activa ad f. 92.350,- en onder huisvestingskosten. De heer Brandsteder antwoordt dat dit niet het geval is. De heer Been meent te hebben gehoord dat het gemiddeld aantal bezoekers is gedaald van 12.000 tot 7-200. Hij vraagt of deze cijfers alleen betrekking hebben op competitiewedstrijden. De heer Brandsteder antwoordt bevestigend.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1979 | | pagina 29