- 10 - Elke maand werd door het "bestuur, de spelers van de A-selectie en de trainers een keer gezamenlijk geluncht. Van de gemeentelijke vertegenwoordigers werd een concept ontvangen van een interim rapportagerapport dat aangeboden zal worden aan het College van Burgemeester en Wethouders. Het rapport zal door ons moeten worden bestudeerd om na te gaan of overeenstemming kan worden bereikt omtrent een gezamenlijke rappor tage aan het College van Burgemeester en Yfethouders. Mijn persoonlijkemening is dat het bestuur niet akkoord zal kunnen gaan met de inhoud van het rapport. Van de Directeur van Inter Football, de heer Maarten de Vos, werd bij brief van 28 mei 1979 een eerste opzet tot een PR-plan ten nutte van Ajax ontvangen. Na bestudering van het rapport zal het bestuur een gesprek hebben met de heer De Vos om na te gaan of het door hem geopperde plan ge realiseerd kan worden. In de loop van het jaar werden diverse besprekingen gehouden met afgevaardigden van de verenigingen A.Z.'67, Feyenoord, P.S.V., Roda J.C. en de F.C.Twente om te trachten tot een gezamenlijk standpunt te komen ten aanzien van de werking van het B.B.I. Na afloop van het seizoen werd in Het Parool en De Telegraaf een advertentie geplaatst, waarin dank werd gebracht aan het publiek dat regelmatig aanwezig was bij onze wedstrijden. In mijn voorgaande verslag werd door mij onder het hoofdstuk "Een blik vooruit" reeds aandacht besteed aan het aftreden van de heer J, van Praag, als voorzitter. Vrijdag 1 september 1978 bood de heer J. van Praag zijn oud-be stuursleden een afscheidsetentje aan in restaurant Molen de Dikkert. Door zijn oud collega's werd hem een fiets aangeboden voor het geval dat hij met zijn vrije tijd geen raad zou weten. Het bestuur bood hem vrijdag 29 september een afscheidsreceptie aan in het Alpha-Hotel. Als ceremoniemeester trad op de heer J.Lambregts. De burgemeester, de heer W.Polak, decoreerde hem na mens de Koningin tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. De 1e plaatsvervangend voorzitter van de ledenraad, de heer G.Fischer, deelde in zijn toespraak mede, dat de ledenraad hem had benoemd tot ere-voorzitter van de vereniging. De heer J.Jaspers deelde mede, dat het bestuur van de afdeling Amsterdam van de KNVB hem had benoemd tot Lid van Verdienste. Vele sprekers voerden nog het woord alvorens de nieuwe voorzit ter, de heer A.Harmsen, hem als laatste spreker toesprak. Een enigszins ontroerde Jaap van Praag sprak toen een dankwoord. Achteraf kwam -niet officieel- de oud-voorzitter van Feyenoord zijn vriend Jaap nog hulde betuigen voor zijn inbreng in het Nederlandse voetbal. Jaap, ook vanaf deze plaats, namens geheel Ajax, veel dank voor hetgeen je voor Ajax hebt gedaan. Vele leden, die geen uitnodiging hadden ontvangen voor de officiële afscheidsreceptie van de heer Van Praag, vroegen het bestuur hun de gelegenheid te bieden ook afscheid van hem te kunnen nemen. Het bestuur besloot deze leden de gelegenheid daartoe te bieden op vrijdag 1 december 1978 tussen 17.00 - 19.00 uur in het restaurant van het Ajax stadion.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1979 | | pagina 21