- 9 - Op verzoek van Haarlem werd de contractspeler Chr.Verkaik tot 1 juli 1979 aan hun uitgeleend. Vóór 1 mei 1979 diende Haarlem te beslissen of ze Yerkaik overnamen. Besloten werd met medewerking van de Ontspanningscommissie voor het Ajax-jeugdvoetbal het vroegere hoekhuisje van de familie Lens in te richten tot souvenirshop. Het bestuur kreeg bericht dat de Wethouder voor de Sport, de heer A.A.Verheij, 9 september 1978 afscheid nam. V/oorden van dank voor hetgeen hij heeft gedaan voor de Sport in Amsterdam zijn hier ze ker op zijn plaats. Met de heer Koppelaar werd een 2^ jarig contract gesloten, ingaan de 1 januari 1979» voor het 2x per week geven van looptrainingen. Op 15 januari 1979 besloot het bestuur dat in het vervolg alle elftallen zullen reizen in een bus van Oostenrijk's Touringbedrijf Op 22 januari 1979 deed de Arbitrage Commissie uitspraak in de zaak N.Kanon, door ons aangespannen tegen de vereniging Helmond Sport. Helmond Sport verloor deze zaak en moest aan Ajax alsnog f. 5507»50 BTW betalen en 40$> van de kosten, zijnde f. 146, Op verzoek van de heer Ferron zal de Terrein- en Onderhoudscommis- sie nagaan of het mogelijk is om onder de Reijnoldstribune een een voudige verkoopruimte te maken als compensatie van de vroegere ver koopruimte in de benedenzaal (thans kantoorruimte). Besloten werd de heer G.Fischer ter gelegenheid van zijn 40-jarig ambtsjubileum bij de Stadskredietbank een "Grote van Dale" aan te bieden. Bestuur heeft besprekingen gehouden met een afvaardiging van de F-side waarbij ook een afgevaardigde van de gemeentelijke politie aanwezig was. In de loop van het verenigingsjaar werden verschillende besprekin gen door het sectiebestuur betaald voetbal gehouden met de clubs, die spelers leveren voor de selectie van het Nederlandse elftal. Het bestuur besloot de competitiewedstrijden tegen P.S.V. en Feyenoord en de Uefacupwedstrijden in ons eigen stadion te spelen. Het bestuur besloot in principe akkoord te gaan met een bepaalde samenwerking met de clubs Amersfoort en Volendam. Inleidende be sprekingen daarvoor worden gehouden door de heer Van Eijden. Op 3 april 1979 had het bestuur een uitvoerige bespreking met de heren Stodel en Beets betreffende het electronisch scorebord. Medegedeeld werd dat aanschaffing van het scorebord de bedoeling had om meer service te kunnen verlenen aan het publiek, maar dat het meer anti-reclame voor Ajax is geworden. Het werd duidelijk dat de firma Stodel Beets onvoldoende kennis van electronica had en te gemakkelijk heeft gedacht over het aan leggen van een electronisch scorebord. Ze hadden nu de hulp ingeroepen van een deskundige. Afgesproken werd dat het bord op hun kosten weer in de oorspronkelijke staat zou worden teruggebracht. Tot op heden functioneert het nog steeds niet goed. Door het bestuurslid Boering zijn besprekingen gevoerd om alsnog te komen tot het gratis verspreiden van een advertentiekrant.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1979 | | pagina 19