- 84 - De heer Schalm hleef in het afgelopen verenigingsjaar weer optre den als verhindingsman tussen het bestuur en de journalisten. Zover mij bekend is dit goed verlopen. Namens het bestuur wordt de heer Schalm bedankt voor zijn bereid willigheid om deze functie op zich te nemen en de wijze waarop hij zijn taak heeft verricht. SUPPORTERSCLUB. Ook in het afgelopen verenigingsjaar had er weer een bespreking plaats tussen het bestuur en de heren T. de Groot en W.Bouwman van de supportersclub "De Ajacied" waarin diverse punten aan de orde kwamen. Persoonlijk ben ik niet altijd even gelukkig met de inhoud van hun blad, omdat ook daarin veelal het bestuur wordt aangevallen zonder dat daarvoor contact heeft plaatsgevonden. Als nieuwigheid werd door de Supportersclub voor het eerst gratis een Presentatiegids verspreid. Over het algemeen was de inhoud goed verzorgd, maar er kwamen ontstellend veel typefouten in voor. Naar mijn mening behoort een dergelijk boekje aan het begin van het seizoen te worden uitgegeven en niet tegen het eind van het sei zoen. Maar alle begin is moeilijk en het streven is toch wel een compliment waard. EEN BLIK VOORUIT OP HET SEIZOEN 1979-1980. De heer Snoeck zei als lid van het sectiebestuur betaald voetbal in de Algemene Vergadering Betaald Voetbal, gehouden op 26 mei 1979» over speeldag en speeltijd onder meer het volgende. Betreffende de speeltijd is het bestuur uitgegaan van de alom le vende wens om in de toekomst op een uniforme tijd te spelen en wel in de dode uren van de zaterdag, d.w.z. tussen 16.00 uur en 18.00 uur. Bij het vorenstaande wil ik de opmerking maken, dat de uitspraak van een alom levende wens zeker niet afkomstig is van de 37 clubs, maar een politieke wens is. In het rapport "Gezonder Betaald Voetbal" staat op bladzijde 31 dat bij frequente bezoekers bij voetbalwedstrijden het tijdstip van spelen niet veel verschil maakt. De voorkeur voor de zaterdagmiddag is vastgesteld aan de hand van een telefonisch gehouden enquête, waarbij de vraag ook werd ge steld aan personen die nooit naar een voetbalwedstrijd gingen. Mijns inziens een merkwaardige enquête en waaraan niet veel waarde kan worden toegekend, zeker niet om dan te spreken over een alom levende wens. Door de organisaties van winkeliers is bij de overheid reeds een officieel protest ingediend tegen dit voornemen. Ter overbrugging van de huidige situatie en het tijdstip van in werkingtreding van het uitvoeringsbesluit op grond van de motie "De Boer" van 29 juni 1978 in de Tweede Kamer zal voor het seizoen 1979-1980 twee speeltijden worden ingesteld, te weten op zaterdag met een aanvangsuur van 19*30 uur en op zondag met een aanvangs- uur van 14-30 uur. Vóór de aanvang van het seizoen 1979-1980 dient iedere club zijn speeldag op te geven.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1979 | | pagina 169