- 83 - Persoonlijke ongevallen verzekering ten behoeve van de "bestuursle den, de heren Holsheimer en Brom. Berovingsverzekering "brandkasten, alsmede het overbrengen van de gelden door de kassiers van de loketten naar de Administratie. Inbraakverzekering (premier-risque) van 25$ van f. 810.000, zijnde f. 202.500, W.A.-verzekering voor tractor en machines, CONTACT MET BB PERS. Het kan niet worden gezegd, dat de persoonlijke contacten met de journalisten slecht zijn, maar het is een doorn in het oog van de bestuursleden, dat er vele onjuiste berichten en vanzelfsprekend waren het dan tevens negatieve berichten in de pers verschenen. Naar mijn mening wordt het voetbal door de journalisten altijd uit een negatieve hoek benaderd. Ten bewijze dat ik hierin niet alleen sta, laat ik hieronder enige uitspraken volgen, voorkomende in V.I. nr. 28. Arnold Mühren omtrent de Engelse pers: Die is veel positiever. De televisie laat alleen leuke dingen zien en de kranten houden het altijd positief. Het voetbal wordt echt begeleid door de pers. Op de dag van de EA-cup beginnen de tele visie-uitzendingen al om acht uur 's morgens. Eerst de spelers in het hotel, in de bus naar het stadion, in de kleedkamer, de spe lers worden dan nog rustig geïnterviewd. In Nederland is dat on mogelijk. Een maand voor de PA-cup staan de kranten dagelijks vol met verhalen over de finale. Het stadion wordt gewoon volgeschre ven. George Knobel Ik heb altijd geprobeerd de pers serieus uit te leggen hoe ik voetbal zie. Dat was stom van me, want de meeste journalisten heb ben geen verstand van voetbal. Er lopen kopstukken rond in de jour nalistiek die er geen flikker van snappen en zelf denken dat zij het voetbal hebben uitgevonden. Wanneer ik interviews lees, is het altijd hetzelfde. Er wordt altijd gescholden en er worden katten uitgedeeld, mensen beledigd en belachelijk gemaakt. Theo Vonk; Ik heb moeite met de benadering van de pers. Laat ik me tot Studio Sport beperken: elke week worden weer de gele en rode kaarten op gedreund. Ruud ter Weijden wees er smalend op dat de toeschouwers aantallen weliswaar wat omhoog waren gegaan, maar dat kwam alleen door Peyenoord. Bij de rest was het allemaal weer minder geworden. Zo'n losse mededeling, wat heb je d'r aan? Over AZ verscheen een slecht stuk, daar werd op gereageerd en ver volgens verscheen er nog een slechter stuk. Negativisme van de pers heeft ook invloed op spelers. Dan nog een eigen ervaring van Ajax. Door het bestuur en de ledenraad werd gezamenlijk een perscommuni qué opgemaakt, dat werd doorgebeld naar de Sportredactie van het A.N.P.die het op de telex plaatste. In het communique werd de waarheid uiteengezet omtrent onder andere de geruchten die in de pers waren verschenen omtrent Brom en Clarke. Bij mijn weten heeft geen enkele krant het communiqué gepubliceerd, want dat paste niet in hun straatje.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1979 | | pagina 167