- 81 - ten om dit onderzoek op een waterdichte wijze uit te voeren. Hij is van mening dat hier een taak ligt voor het gerechtelijk laboratorium. Ajax acht onderzoeken op dit gebied overbodig en van geen waarde. Hij merkt ook op dat men in het algemeen niet met de mogelijkheid rekening houdt, dat door het toedienen van bepaalde stoffen de nrestatie van de tegenstander kan worden verminderd. Hij signa leert het geval dat in de toekomst en mogelijk nu al, de winnaar als het ware door het laboratorium wordt bepaald; er dreigt een ontaarding van bepaalde facetten van de topsport. Hij wijst er nogmaals op dat de opzet van het onderzoek niet vol ledig waterdicht is, waardoor knoeierij niet wordt uitgesloten. De heren Rolink en Greep verklaren zich in principe bereid om over de morele bezwaren heen te stappen, als het een aanzet zou vormen tot een betere aanpak van en een beter verdiepen ine begeleiding van de topsport. Zij zullen nagaan of haar bestuur en achterban bereid zijn om op deze basis mee te werken aan e onderzoek. Indien dit fiat is gegeven, zal een nader gesprek tus sen de KNVB (de heren Mosterd en Kessel) en Ajax (de heren Gr p en Rolink) in juni volgen. Tot grote verbazing van de bij bovenstaande bespreking aanwezig geweest zijnde heren van Ajax, deelde de heer Vilé, voorzitter van het sectiebestuurin de Algemene Vergadering Betaald Voetbal, gehouden op zaterdag 26 mei 1979» mede; Onderzoek doping geduide middelen; De clubs hebben al enige tijd geleden van de Medische Afdeling van de KNVB het verzoek ontvangen hun medewerking te verlenen aan een inventarisatie naar hetgeen als doping geduide middelen moet worden beschouwd. Het is dus geen onderzoek naar de doPin?» maar enkel en alleen een inventarisatie naar hetgeen als zodanig moet worden aangemerkt. Enige clubs hadden hier overwegende bezwaren tegen, maar inmiddels kan worden vastgesteld, dat in goed overleg die bezwaren zijn op geheven en de Medische staf van de KNVB m augustus met dit zoek gaat aanvangen. In de op 9 mei 1979 gehouden bespreking wordt afgesproken dat er juni nog een hespïeking komt tussen de KTO (de heren Mosterd en Kessel) en Ajax (de heren Rolink en Greep) en op 26 mei 1979 deelt de voorzittervan het sectiebestuur, de heer Vile, mede, dat alle bezwaren zijn opgeheven. U zult het wel eens zijn met de grote verbazing van de bij de be spreking aanwezige Ajax-mensen. Gedurende de maand dat onze fysiotherapeut, de heer Woiffbij het Wereldkampioenschap roeien in Nieuw-Zeeland vertoefde, h®efd de fysiotherapeut, de heer R.Noviet, hem tot volle tevredenheid ver vangen De heer Wolff viel de eer te beurt uitgenodigd te worden om als fysiotherapeut op te treden bij het Y/ereldelftal dat op 25 1979 dn River-Plate-stadion te Buenos Aires tegen Argentinië speelde

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1979 | | pagina 163