- 55 - Bekijken we bovenstaande lijst nog even, dan zien we dat in de maand oktober 4 wedstrijden werden gespeeld, waarvan er niet 1 werd gewonnen, namelijk 1 verloren en 3 gelijk. Een verlies van 3 winstpunten tegen Telstar is wel een beetje veel en gelijke spelen tegen de zeer laag staande clubs als Dor drecht en Vlaardingen hadden niet nodig geweest. Thuis werd verloren van A.Z.'67 en gelijk gespeeld tegen Telstar. Vergelijken we echter de eindstand met die van het seizoen 1977- 1978, gesp. gew. gel. verl. punten voor - tegen 26 5 8 13 18 37 - 52 dan kan van een belangrijke verbetering worden gesproken, dat kan als oorzaak hebben dat dit jaar over betere spelers werd beschikt, maar mijns inziens is deze verbetering in elk geval mede te danken aan de trainerswisseling Van Daal/Beenhakker Er werd nog met veel succes deelgenomen aan verschillende tour- nooien, onder andere werd de 1e prijs behaald in het Daventria- tournooi te Deventer en in het Eurovoetbal-tournooi te Groningen. De leider van Jong-Ajax, de heer A.Kraan, besloot zijn verslagge ving over het afgelopen seizoen in het Ajaxnieuws als volgt; "Op uitnodiging van trainer en leider en met instemming van het bestuur zijn alle belanghebbenden met hun dames na de wedstrijd tegen Excelsior nog enige tijd in het spelershome bij elkaar ge weest. Een geslaagd feestje met een resumé van trainer Beenhak ker en afscheidswoorden van ondergetekende (Secr. was de heer Kraan) tot degenen, die ons gaan verlaten, met name Roel Brenker, Jan Papavoine, Ger Blokzijl, Rob van Alkemade (Ron van Riekerk was helaas ziek). Jegens hen, ook vanaf deze plaats, veel succes toegev/enst in hun verdere voetbal-loopbaan. Tot slot voor allen; Prettige vacantie! Hieronder volgt een overzicht van de wijzigingen die zich hebben voorgedaan in onze contractspelers gedurende en na afloop van het seizoen 1978-1979» die mij bij het maken van dit verslag bekend waren Vertrokken contractspelers; R.Alkemade - geen contract aangeboden R.Brenker - geen contract aangeboden J.T.H.Erkens - R.W.D.M. P.Lamain - S.K.Tongeren G.Meijer - Bristol City R. van Niekerk - geen contract aangeboden J.Papavoine - geen contract aangeboden R.H.Tervoort - S.K.Tongeren Chr. Verkaik - Haarlem Tot mijn spijt moet ik hieraan toevoegen dat de contractspelers C.K.v.d.Brink en R.C.Muller 16 december 1978 dodelijk zijn veron gelukt. De contractspeler J.Zuidema liep in zijn vacantie zo'n ernstige blessure op, dat hij zijn voetballoopbaan moest beëin digen.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1979 | | pagina 111