- 3 - algemene stemmen aangenomen, diende door het "bestuur betaald voetbal ter kennis te worden gebracht aan de staatssecretaris van C.R.M. ter bereiking van de in de punten bedoelde aanpassing. De 3 punten in de motie luiden: a. het aantal contractspelers dient duidelijk hoger vastgesteld te worden dan 20; b. nadere bespreking omtrent de aanwijzing van de zaterdag als vaste speeldag, c. bespreking van het financieringssysteem met alles wat eraan verbonden is. In de loop van het jaar werden vele besprekingen gehouden tussen het bestuur betaald voetbal en afgevaardigden van de clubs die spelers leveren aan de selectie van het Nederlands elftal. Het bleek dat de opgemaakte notulen van die besprekingen zeer veel te wensen overliet. Gemaakte afspraken werden (bewust niet geno tuleerd. Tegen een gemaakte afspraak in werden de premies voor de gespeelde wedstrijden en het zakgeld zonder overleg verhoogd. Afgesproken was dat voor plaatsing voor de eindronde geen extra pre mie zou worden gegeven. Zonder overleg werd dit omzeild door de be trokken spelers een gouden armbandhorloge, waarvan de waarde lag tus sen de 7 en 15 duizend gulden, te geven en op verzoek daarin geen in scriptie te vermelden. Het blijft voor de betrokken clubs een moeilijk te verteren zaak, dat ze hun spelers van 8 mei tot en met 27 juni 1978 moesten afstaan aan de selectie van het Nederlandse elftal, maar verplicht werden hun sa larissen door te betalen, omdat bij monde van de heer Zwikstra de KNVB liet weten daarvoor geen geld te hebben. In het afgelopen verenigingsjaar ontvielen ons door de dood de hier onder vermelde 20 leden. Werkende leden J.L.Aarsen, J.H.F.Bartelsman, C.Deegen, C.H.Geudeker, A.J.F.Heinhuis, K.F.E.Holmann, F.Louwaard, H.F.Twelker Sr., W.J.v.d.Velden en M.Wijting. Ondersteunende leden t G.C.Bussink, C.Selier, G.J.Jurgens, A. de Leon, S.Loonstein, SJ.Th.Pardoen, P.J.Spruitenburg, A.J.C. van Thiel, H.F.Vollers en W.Wassenaar. Dat zij mogen rusten in vrede. In de loop van het kalenderjaar 1978 zal het voor onderstaande leden 25» 40, 50 of 60 jaar geleden zijn, dat zij bij Ajax als lid werden aangenomen. 25 jaar lid G.K.Drager, G.Paulsen en H.Schuuring. 40 jaar lid G.Couton, D.Keijzer, J.Moos en W.Prins. 50 jaar lid H.Thijssen, C.W.F.Timman, E.H. van Tuyl en B.J.Vogel. 60 jaar lid M.Brink, H.Harinck, G.Jurgens, F.C.Molema en M.Roos. Vanzelfsprekend zal het bestuur traditiegetrouw vorenstaande leden met hun echtgenoten op een zaterdagmorgen in het najaar in de be stuurskamer uitnodigen om tijdens een gezellig samenzijn hun onder scheiding in ontvangst te kunnen nemen.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1978 | | pagina 9