- 41 - 10 augustus 1977 Sarto - Jong Ajax 3-2 17 augustus 1977 5 C.V.Oranje Nassau - Jong Ajax 1-5 20 augustus 1977 s Rijnsburgse Boys - Jong Ajax 1-2 Be competitie nam een aanvang op 27 augustus 1977 en de 1e wedstrijd thuis tegen Volendam eindigde al direct in een teleurstellende ne derlaag met de cijfers 3-2. Het elftal speelde tijdens de competitie zeer wisselvallig, waarbij natuurlijk niet uit het oog moet worden verloren, dat veelal steeds in een andere opstelling moest worden gespeeld. Gedurende het gehele seizoen verkeerde het elftal in de degradatie zone, maar gedacht werd dat het elftal toch wel zou weten te voor komen dat de degradatie een feit zou worden. Vooral toen bleek, dat van de laatste 6 te spelen wedstrijden er 5 thuis moesten worden ge speeld. Op het tijdstip dat nog 2 wedstrijden moesten worden gespeeld had Jong Ajax de beslissing om degradatie te voorkomen nog in eigen han den. Het waren bovendien nog 2 thuiswedstrijden en wel tegen Jong P.S.V. en Jong Sparta R. Be uitwedstrijden tegen beide clubs waren inder tijd met 3-2 door ons gewonnen. 24 mei 1978 Jong Ajax - Jong P.S.V. 1-1 30 mei 1978 Jong Ajax - Jong Sparta R. 2-3 Boor deze resultaten was Jong Ajax gedoemd te degraderen. Tijdens de Pinksterdagen werd deelgenomen aan het Blauw-Y/it - tour- nooi, gehouden op het sportpark van Blauw-Wit aan de Sloterweg. Be uitslagen waren: Ajax - B.W.S. 1-1 Ajax - N.E.C. 1-2 Ajax - Nottingham Forrest 0-0 Ajax - Hereford United 1-0 Ajax - H.B.V.S. 3-0 Boor deze resultaten moest om de 5e en 6e plaats worden gespeeld te gen Cercle Brugge, welke wedstrijd met 4-0 werd gewonnen. Op 19» 20 en 21 mei 1978 werd deelgenomen aan een internationaal voetbaltournooi georganiseerd door de vereniging Baventria te Be- venter. Jammer dat de wedstrijden op een slecht veld moesten worden gespeeld. Be uitslagen waren: Ajax - Barcelona 1-1 Ajax - Ipswich Town 1-0 Ajax - R.W.B. Molenbeek 1-2 Het merkwaardige feit deed zich voor dat de 4 clubs een zelfde aan tal punten behaalden en een gelijk doelsaldo, waardoor via het nemen van strafschoppen moest worden beslist omtrent de stand in de poule. Ajax nam de strafschoppen het beste en eindigde daardoor als 1e in hun poule. In de finale werd gespeeld tegen Feyenoord, welke wedstrijd door ons werd gewonnen met 1-0, zodat Ajax winnaar werd van het tournooi. Be bekercompetitie van de Jeugd betaald voetbal, die dit seizoen her haaldelijk stagnatie ondervond, werd op verzoek van de meerderheid van de clubs stopgezet.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1978 | | pagina 85