- 2 - Het leek mij juist om in dit verslag heel in het kort ook iets te vermelden omtrent het door een stuurgroep opgestelde rapport "Gezon der Betaald Voethal". Het rapport werd door.de afgevaardigden van de clubs besproken in de vergadering van de F.B.O. van 17 maart 1978 en in de vergaderingen betaald voetbal van 15 april en 22 mei 1978. Het werd betreurd dat in de stuurgroep namens het betaald voetbal maar een persoon zitting had gehad, namelijk de heer Zwikstra, die van zichzelf altijd zegt dat hij geen verstand heeft van voetbal. Liever had men gezien, dat het iemand was geweest die wel specifieke kennis heeft van het betaald voetbal. De afgevaardigden van de clubs waren het met 3 punten uit het rap port in het geheel niet eens, namelijk; 1het aantal contractspelers wordt vastgesteld op 20; 2. het vaststellen van de zaterdag als vaste speeldag en 3. de financieringsmethode. Enige gemaakte opmerkingen; 1. Een aantal van 20 contractspelers wijst men beslist af, omdat dit persé te weinig is, daar men alleen al voor het 1e elftal dient te beschikken over 18 contractspelers. In de laatste jaren werd door vele clubs reeds vaak uitstel gevraagd voor het C-elftal, omdat men niet over voldoende spelers beschikte. Van de opleiding van jeugdige spelers zou niets meer terecht ko men. 2. Het dwingend voorschrijven van de zaterdag als vaste speeldag wordt onjuist geacht, omdat het gebaseerd is op een enquête waar in personen zijn betrokken, die niet behoren tot de geregelde be zoekers van het betaald voetbal. Bij gehouden enquêtes in de Rijnmond en Enschede werd bijvoor beeld de voorkeur gegeven aan de zondag. Bij een gehouden enquête bij een wedstrijd F.C.Amsterdam-Ajax was 39fo voorstander van de zondag, 2voor de zaterdag en 12^ voor de vrijdagavond. Bovendien spelen de clubs die nu reeds veelal op zaterdagavond spelen in de maanden december tot en met februari in verband met de kou en het slechte weer niet op zaterdagavond. Er dient eerst ook nog overleg te worden gepleegd met de Midden stand en het zaterdagamateurvoetbal 3. Een uitkering van f. 40.000,- per jaar per club wordt te weinig geacht om daarvoor je zelfstandigheid prijs te geven. De financiële commissie betaald voetbal liet bij monde van haar voorzitter, Drs. C.van Rijn tevens voorzitter van Sparta, weten zich niet te kunnen verenigen met de voorgestelde financierings methode Onbillijk wordt ook gevonden dat ten behoeve van lichtinstallaties een groot bedrag zal worden aangewend, terwijl de clubs die zelf reeds een lichtinstallatie hebben laten plaatsen op generlei wijze tegemoet worden gekomen door terugbetaling van een gedeelte van de kosten. Afschaffing van het thans in Nederland geldende vergoedingssysteem is onuitvoerbaar, daar dit in Uefaverband dient te worden gere geld. Een motie door de heer Van Rijn ingediend namens 12 clubs en met

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1978 | | pagina 7