- 55 - speeld. De belangstelling was matig, namelijk ongeveer 15.000 toe schouwers Ajax kwam zeer fel uit de startblokken en zette de verdediging van Lilleström direct onder grote druk. Bij balverlies werd direct alles gedaan om de bal te heroveren. Vrij kort na de aanvang gaf Arnesen een hard schot, dat door een verdediger van richting werd veranderd en het was 1-0. Niet veel later een voorzet van Tahamata precies op het hoofd van Geels en het was 2-0. Bij de rust was de stand nog 2-0. Na de rust hetzelfde beeld, te weten een sterk jagend en aanvallend Ajax, maar daardoor kwamen er toch ook wel kansen voor Lilleström, maar Peter Jager liet zich niet passeren. Ook de keeper van Lilleström verweerde zich uit alle macht, maar kon niet voorkomen dat Ling de stand op 4-0 bracht, waardoor de 2e ronde was bereikt. Een pluim voor de door het elftal betoonde inzet. De loting voor de 2e ronde bracht ons als tegenstander Levski-Spar- tak uit Sofia. Eerst uit op 19 oktober en thuis op 2 november 1977. De thuiswedstrijd werd wederom in ons stadion gespeeld. Levski Spartak - Ajax 1-2. Na enig verkennen van beide kanten scoorde Ruud Geels een paar minu ten voor de rust 1-0. Vlak daarop veroorzaakte Suurbier onnodig een strafschop die werd benut, al had Jager hem bijna nog gestopt, zo dat de rust kwam met 1-1. Ongeveer een kwartier voor tijd kreeg Erkens de bal op onze helft te pakken en nam een snelle rush en scoorde met een hard schot vlak naast de paal 2-1, waarmede het einde werd bereikt. Ajax - Levski Spartak 2 - 1 De uit-overwinning met 2-1 had ons een goed uitgangspunt gebracht voor de thuiswedstrijd. Lerby scoorde 1-0 na voorbereidend werk van Arnesen en vlak voor rust werd het door een onachtzaamheid in de achterhoede 1-1. Na goed werk van Arnesen kon Geels in de 2e helft de eindstand op 2-1 brengen. Arnesen was bij Ajax de beste speler, ondanks dat hij een gemakkelijke kans miste, nadat Erkens op de paal had geschoten. In Ziirich werd 20 januari 1978 de loting voor de kwartfinale gehou den en het lot was ons niet gunstig, want de tegenstander werd Juventus. De wedstrijden moesten worden gespeeld op 1 maart (thuis) en op 15 maart uit in Turijn. Ajax - Juventus 1 - 1 Juventus begon met het bekende Italiaanse spel, namelijk verdedigen. Het bleef tot 5 minuten voor het einde 0-0. Toen scoorde Pim van Dord 1-0. Voor mij onbegrijpelijk dat in de laatste minuten Ajax niet in de verdediging is gegaan. Pas 2 minuten na het verstrijken van de werkelijke speeltijd maakte Juventus 1-1, doordat na een in gooi door Juventus aan Everse geen rugdekking werd gegeven. Merk waardig dat de scheidsrechter tijd heeft bijgetrokken voor het tijd- rekken van Juventus, hetgeen nu in het voordeel van de gestrafte par tij uitviel. Juventus - Ajax 1-1. Aangezien ik persoonlijk door ziekte niet aanwezig kon zijn bij deze wedstrijd laat ik hieronder volgen wat de heer Middendorp hierover

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1978 | | pagina 69