- 32 - De loting voor de halve finale wees uit, dat we eerst uit tegen Sparta R. moesten spelen. Sparta R. - A.iax 2-1. Sparta nam een voorsprong van 1-0, maar direct daarop maakte Arnesen gelijk. Sparta kon nog eenmaal scoren. Gezien het spelbeeld was een gelijk spel een juistere uitslag geweest. Ajax - Sparta R. 2-0. In deze wedstrijd werd door Sparta met een geweldige inzet gevochten voor een resultaat, dat ze hun kans op Europees voetbal in eigen hand hielden. Een gelijk spel was daarvoor genoeg. Bij de rust was de stand nog 0-0. Na de rust werd Ajax toch wel wat sterker en door doelpunten van Schoenaker en Ling werd de eindstand 2-0 voor ons, waardoor de finale was bereikt. A.Z. 167 - A.iax 1 - Q. De finale werd vrijdagavond 5 mei 1978 in het Olympisch Stadion onder vrij grote belangstelling gespeeld en door A.Z.'67 met 1-0 gewonnen. De ruststand was 0-0. In de 2e helft werd het door een geluksgoal van A.Z. 0-1. In de 1e helft werd een schitterende kopbal van Ling door de keeper van A.Z. uitstekend tot corner verwerkt. Volgens mij was Ajax in de 2e helft de betere ploeg, doch van de toch wel vrij veel kansen werd er niet één benut. Al moet gezegd worden dat het geluk op de hand van A.Z. was en zonder geluk vaart niemand wel Het totaal resultaat van de wedstrijden om de K.N.V.B-beker was: gesp. gew. gel. verl. punten voor - tegen 7 4 1 2 9 18 -5 De 18 doelpunten werden gescoord door: Geels 6 Meijer 5 Arnesen 2 Ling 2 Schoenaker 2 Erkens 1 Lerby 1 Zuidema 1 EUROPACUP 1 Bij de loting voor de 1e ronde in Zurich op 5 juli 1977, waar voor zitter Van Praag aanwezig was, kwam uit de bus S.K.Lilleström-Ajax. De wedstrijden moesten worden gespeeld op 14 en 28 september 1977. Lilleström - Ajax 2-0. Hoewel het elftal gewaarschuwd was tegen de corners en vrije schop pen, die allen door Tom Lund worden genomen, werd in de 1e minuut onnodig een corner weggegeven en daaruit scoorde Lilleström direct 1-0. Ongeveer 10 minuten later was het 2-0, wederom uit een corner. Ajax herstelde zich daarna goed, maar zag geen kans om uit de ge schapen kansen te scoren. Eindstand dus 2-0. Ajax - Lilleström 4-0. Dit was de 1e Europacupwedstrijd die in ons eigen stadion werd ge-

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1978 | | pagina 67