- 31 - 2e dag; Om de Je en 8e plaats Feyenoord - Sparta R. 1-5 Om de 5e en 6e plaats Rapid Wien - Bastia 4-7 Om de Je en 4e plaats Joegoslavië - Lokeren 4-5 Om de 1e en 2e plaats Ajax - a.Z.'67 2 - 1 Boor deze resultaten werd de eindstand; 1. Ajax; 2. A.Z.'675« Lokeren; 4* Joegoslavië; 5« Bastia; 6. Rapid Wien; 7. Sparta R. en 8. Feyenoord. De publieke belangstelling liet te wensen over en opvallend waren de slechte prestaties van beide Rotterdamse clubs Sparta R. en Feyenoord. K.N.V.B. - BEKER. Het voorgaande seizoen speelden we hiervoor maar 1 wedstrijd en wel uit tegen de F.C.Utrechtwelke met 2-1 werd verloren, zodat we meteen waren uitgebekerd. Dit seizoen ging het wel beter, maar nog niet goed genoeg, want in de finale werd met 1-0 van A.Z.'67 verloren. De 1e ronde waaraan geen ere-divisie clubs behoefden deel te nemen werd gehouden op zondag 9 oktober 1977Be loting voor de 2e ronde gaf ons een thuiswedstrijd tegen Telstar, gespeeld op 20 november 1977. Ajax - Telstar 4-1. De wedstrijd tegen Telstar, op de laatste plaats in de competitie staande, was geen beste wedstrijd. De doelpunten werden gemaakt door Meijer, Geels, Arnesen en Erkens. 5e ronde; A.iax - Eindhoven 7-0. De wedstrijd werd gespeeld op de zaterdag voor Kerstmis. In tegen stelling met de wedstrijd tegen Telstar ging ons elftal van de af trap goed geconcentreerd in de aanval. De doelpunten werden ge scoord door Ling 2, Geels 4 en Schoenaker 1. Door deze overwinning werd de kwartfinale bereikt. Beslist was dat vanaf de kwartfinales zowel een thuis- als uitwedstrijd moest wor den gespeeld. De loting wees uit dat we op 1 februari 1978 eerst uit moesten spelen tegen Roda J.C. Roda J.C. - Ajax 0-5. De wedstrijd werd op een slecht veld in de neerstromende regen ge speeld. Vers in het geheugen lag nog de 4-1 door ons geleden neder laag in de competitie. Het werd 1-0 door een uitgekookt doelpunt door Zuidema, die zag dat keeper Jongbloed vrij ver voor zijn doel stond en met een zeer fraaie "lob" scoorde hij het 1e doelpunt. In het laatste kwartiertoen Roda probeerde de achterstand in te halen, twee doorbraken van ons, waaruit beide keren door Meijer werd gescoord. Na afloop zei trainer Zwartkruis dat Ajax een geweldig goede tac tische en technische wedstrijd had gespeeld. Ajax - Roda J.C. 1 - 1. De wedstrijd werd gespeeld op woensdagavond 8 maart 1978. Ajax had aan een gelijk spel genoeg. Na een doelpunt van Lerby maakte Roda tegen het eind gelijk.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1978 | | pagina 65