- 29 - Ruud Geels werd met zijn 30 doelpunten wederom topscorer van Reder- land. Op 25 augustus 1977 ontving hij in Hotel Schiller van het weekblad De Nieuwe Revue voor het scoren van 34 doelpunten in de competitie 1976-1977 een kunstvoorwerp, genaamd; "Het Gouden Hoofd" omdat hij zoveel doelpunten met zijn hoofd had gemaakt. De daarbij behorende geldprijs ad f. 5«000,- schonk Geels aan een liefdadige instelling. Dank zij zijn 34 gescoorde doelpunten eindigde Geels op de 3e plaats op de Europese topscorerslijstwaarvoor hij op 4 oktober 1977 in Parijs een bronzen schoen in ontvangst kon nemen, uitgeloofd door Adidas René Notten werd op zijn verzoek per 1 oktober 1977 getransfereerd naar Feyenoordj Wim Suurbier ging 1 november naar Schalke '04; P.Lübeke ging naar Eintracht Braunsschweig. Op verzoek van de technische leiding werd door het bestuur getracht, ter versterking van de hierdoor te smal geworden basis van de A- selectie, de speler Jordan van Leeds United over te nemen. Ondanks dat de heren Van Praag en Brandsteder daarvoor alles in het werk hebben gesteld tijdens hun bezoeken aan Leeds op 28 november en 12 december 1977» is dit niet gelukt. Ruud Krol speelde 9 november 1977 in Engeland mee in een Europees elftal, ter gelegenheid van het afscheid als scheidsrechter van Jack Taylor. Ter versteviging van de band tussen het bestuur en de spelers van de A-selectie en de technische leiding werd 1 x per maand gezamen lijk geluncht. Ter afsluiting van het jaar 1977 werd 30 december 1977 in het spelershome door het hierboven vermelde gezelschap gezamenlijk oliebollen en appelbeignets genuttigd. Maandagavond 9 januari 1978 bood Bob Haarms en zijn echtgenote aan de bestuursleden, de spelers van de A-selectie en de leden van de technische- en medische staf, allen met hun dames, een koud buffet aan, omdat hij 1 januari 1978 gedurende 12-J- jaar bij Ajax in dienst was als trainer. Voorzitter Van Praag sprak namens het bestuur en bood hem een enve loppe met inhoud aan. Namens de spelers sprak aanvoerder Ruud Krol en overhandigde hem een cadeau. De heer R.Krol Sr. had het gepresteerd om een gedicht van 22 vier regelige coupletten te maken, vereeuwigd op een kartonnen bord en verlucht met "kopfoto's" van bestuursleden, spelers en trainers. Nadat hij het gedicht had voorgedragen klonk een luid applaus. Alle hulde voor "Kuki" voor dit fraaie werkstuk. Vele oud-spelers waren aanwezig of gaven blijken van belangstel ling door telegrammen en telefoongesprekken. Ter afsluiting van het seizoen 1977-1978 en het voor de deur staan de afscheid van trainer Ivic en Ruud Geels was zaterdag 6 mei in het spelershome een gezellige avond georganiseerd, waar aanwezig waren; de bestuursleden, de spelers van de A-selectie, de leden van de technische- en medische staf, allen vergezeld door hun da mes

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1978 | | pagina 61