A.F.C. "AJAX" AMSTERDAM Aan de leden van de A.F.C. "AJAX". Geachte clubgenoten, Tengevolge van het verstrijken van al weer een verenigingsjaarrust op mij de plicht u daarover verslag uit te brengen. Het is de 15e keer dat ik begin aan het maken van een jaarverslag en deze keer be treffende het verenigingsjaar 1 juli 1977 tot en met 30 juni 1978» ALGEMEEN Het afgelopen seizoen bracht ons geen kampioenschap van Nederland, maar mijns inziens kan daarom toch niet worden gesproken dat het sportief gezien voor ons een slecht jaar is geweest. De competitie werd beëindigd op de 2e plaats, recht gevende op deel name aan de wedstrijden om de Uefacup. In de strijd om de KNVB-beker werd wel de finale bereikt, maar deze werd jammer genoeg met 1-0 van A.Z.'67 verloren. Bij de wedstrijden om de Europacup 1, werden we op een beetje trieste wijze in de kwartfinale gewipt door Juventus. Ter vergelijking breng ik u nog even in herinnering de resultaten van het voorgaande jaar. Wel kampioen van Nederland, maar zowel in de wedstrijden om de Uefacup als om de KNVB-beker werden we reeds in de 1e ronde uitgeschakeld. Hoewel het niet mijn terrein is, denk ik dat de financiële resulta ten hierdoor beter zullen zijn dan vermeld in de bij het begin van het jaar gemaakte begroting. Of deze veronderstelling juist is zal echter moeten blijken uit het verslag van de penningmeester. Een zwarte bladzijde in de Ajax geschiedenis is natuurlijk de de gradatie van Jong-Ajax. Mocht echter het plan om tot een regionale indeling van de 37 clubs over te gaan werkelijkheid worden, dan zal er geen degradatie plaatsvinden, want dan komt er 1 afdeling van 13 clubs en 2 afdelingen van 12 clubs. In de Amateurafdeling werden de volgende elftallen kampioen: Ajax 3, juniores i 1, B 1, C 1, C 3 terwijl de pupillen A 1 kampioen werden van Amsterdam. Namens het bestuur felicitaties en woorden van dank aan iedereen, die heeft meegewerkt aan het behalen van deze successen. Wanneer het spreekwoord: "Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst" op waarheid berust, behoeven we ons dus, gezien het vorenstaande, geen zorgen te maken. Veelal wordt geschreven en gezegd dat, als in Nederland het voetbal net zo zou worden gespeeld als in Duitsland en Engeland, het publiek wel weer terug zou keren naar de velden. Opmerkelijk is echter dat vele Duitse en Engelse clubs op de rand van een financiële afgrond staan, waaruit men toch moet afleiden dat in die landen misschien wel bij bepaalde wedstrijden grote belang stelling bestaat, maar dat ook daar de totale publieke belangstelling nog wel wat te wensen overlaat. Mijns inziens is het Nederlandse voetbal nog niet zo slecht, dat is bij het WK 1978 ook weer gebleken. Het Nederlandse voetbal zou er al erg mee gebaat zijn, indien de schrijvende pers, de T.V. en de radio zich niet zo negatief zouden opstellen ten aanzien van het voetbal.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1978 | | pagina 5