- 25 - De heer Van Eijden antwoordt dat hij verwacht dat de krant hij de aanvang van het nieuwe seizoen zal uitkomen, zij het in andere op zet dan oorspronkelijk het plan was. De heer Smit is niet tevreden over de reclame in Het Parool. Hij verzoekt weer gebruik te gaan maken van tramreclame. Voorzitter Van Praag antwoordt dit punt in een bestuursvergade ring te zullen behandelen. De heer Vischschoonmaker is er voorstander van om de reclame via aanplakbiljetten te maken. De heer Pil raadt dit af, omdat zijn ervaring is dat de mensen wel het gratis toegangsbewijs van het biljet afhalen, maar het biljet vaak niet ophangen. 7. Rondvraag. Van de rondvraag wordt gebruik gemaakt door de leden Vischschoon maker (nieuwe contracten en scorebord), Van Dijk en Van der Zwaag (onroerend goed belasting), Petersen (geschil F.-side/Hoogenboom) Van Deijck (spelen op zaterdag), Schoevaart (kandidaten voor func tie voorzitter), Potharst (Hoek (Volendam) en nacompetitie Duits land), Been (benoeming commissie onderzoek splitsing), Kraan (afwe zig zijn zonder bericht van de 3 leden van de financiële commissie, aankoop van jonge spelers voor Jong-Ajax), Smit (verkoop van jonge spelers), Fischer (aankoop van een speler), Kraan (shirtreclame) en Vunderink (kennismaking kandidaat-voorzitter). 8. Sluiting. Voorzitter Van Praag bedankt de leden voor hun inbreng in de verga dering. Hij hoopt dat we de bekerwedstrijd tegen Sparta zullen win nen. Hij is ervan overtuigd, dat we het volgend seizoen Europees voetbal zullen spelen. Tot slot zegt hij optimist te blijven. Met een wel thuis sluit hij de vergadering. Hiermede ben ik aan het eind gekomen van mijn verslag betreffende de werkzaamheid van de ledenraad in het verenigingsjaar 1 juli 1977 tot en met 30 juni 1978. Aan u ter beoordeling of u aan de hand van het vorenstaande een ver antwoord oordeel kunt vellen omtrent die werkzaamheid. BETAALD VOETBAL. De training voor het seizoen 1977-1978 nam voor de contractspelers, behorende tot de A-selectie een aanvang op maandag 4 juli 1977. Ook deze keer werd geen gebruik gemaakt van een trainingskamp elders, zodat het trainingsgebeuren zich geheel afspeelde in ons stadion. De gebruikelijke persconferentie, die elk jaar voor de aanvang van het nieuwe seizoen wordt gehouden, had plaats op woensdag 13 juli 1977a terwijl op die dag ook de fotografen gelegenheid werd gegeven foto's van de spelers te maken. Het volgende oefenprogramma was samengesteld: 12 juli 1977 Ajax - 1 s-Graveland 14-0 15 juli 1977 Emmen - Ajax 1 - 5 20 juli 1977 Noordwijk - Ajax 1 - 6 23 juli 1977 F.C.Nantes - Ajax 1 - 1 28 juli 1977 St. Pauli - Ajax 0-0 1 augustus 1977 Ajax - Borussia M.G. 2-4 10 augustus 1977 Ajax - O.V.V.O. 10-0

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1978 | | pagina 53