- 21 - De heer Fischer zegt dat hekend is dat de ledenraad, zonder de be stuursleden, nog_hijeen is geweest. Hij heeft het bestuur ingelicht omtrent het in die vergadering besprokene. Zijns inziens dient nu te worden gesproken over de verder te volgen procedure, die uiteraard reglementair verantwoord moet zijn. Hij denkt hierbij aan het punt vervroegde kandidaatstelling, indien daartoe tenminste wordt besloten. Voorzitter Van Praag interrumpeert hem en zegt dat hij daarover wel iets Jcan mededelen. De heer Fischer geeft de voorzitter hiervoor graag de gelegenheid. Voorzitter Van Praag zegt dat op bladzijde 8 van de notulen van de vergadering van 21 november staat genotuleerd, dat hij niet kon be oordelen of wat werd voorgesteld (vervroegde kandidaatstelling) reglementair mogelijk was, maar dat hij daaromtrent juridisch ad vies zou inwinnen. Hij heeft zich daarvoor gewend tot Mr.Voetelink van het Advocaten kantoor Worst Haersolte. Hij leest hierna de brief voor van 9 januari 1978 van Mr.Voetelink. Uit deze brief blijkt dat het voorstel van de ledenraad juridisch niet kan worden verwezenlijkt. Natuurlijk mogen twee stemgerechtigde leden langer dan veertien da gen van te voren hun kandidaat aan de secretaris opgeven, maar alle overige leden dienen het recht te blijven houden om tot veertien dagen voor de vergadering een of meer kandidaten aan de secretaris op te geven. Een verbod om na 1 maart, maar vóór 17 augustus 1978 nog met een kandidaatstelling te komen, zou in strijd zijn met het huishoudelijk reglement. De heer Van Wijk zegt dat naar zijn mening in een artikel in het clubnieuws of in een schrijven aan de leden de wens van de leden raad, om tot vervroegde kandidaatstelling over te gaan, bekend moet worden gemaakt. Dat het op prijs zou worden gesteld, indien men de kandidaatstel ling zo spoedig mogelijk zou doen, maar dat uiteraard reglementair de mogelijkheid blijft bestaan om tot 15 augustus 1978 kandidaten te stellen. De heer Lambregts is van mening dat de toon en de proza in het be richt aan de leden, omtrent de wens van de ledenraad om tot een vervroegde kandidaatstelling voor de functie van nieuwe voorzitter te komen, van groot belang is. Wel dient er ook in te staan, dat de reglementaire termijn offi cieel sluit op 15 augustus 1978. De heer Timman is van mening dat het reglementair onjuist is deze dingen te doen. De heer Kraan heeft er persoonlijk moeite mede, indien het bericht in het clubnieuws zou worden gepubliceerd, omdat dit ook door vele met-leden wordt gelezen en dat vindt hij ongewenst. Voorzitter Van Praag zegt het met de heer Kraan eens te zijn en de eten via een schrijven zullen worden ingelicht. 6. Rondvraag. Vele leden maakten gebruik van de rondvraag, te weten; an Dijk (12-g- jaar notulen in boekvorm voor de secretaris), Boer-

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1978 | | pagina 45