- 18 - kan nemen. Deze periode dient dan te lopen tot de dag van aftreden van de huidige voorzitter. Voorzitter Van Praag wijst in verband met het vorenstaande op enige artikelen voorkomende in het huishoudelijk reglement. Hij kan niet zo maar direct beoordelen of het door de heer Potharst voorgestelde reglementair mogelijk is en zal daarom daarover eerst juridisch ad vies inwinnen. Persoonlijk heeft hij zich indertijd zelf ingewerkt, nadat hij tot voorzitter was gekozen. Hij heeft altijd in zijn achterhoofd gehad dat zijn opvolger de 2e voorzitter Boering zou zijn. Het bestuur wijst een inwerkperiode van een kandidaat, tijdens zijn voorzitter schap, af. De heer Potharst zegt dat de heer Boering een uitstekend bestuurs lid wordt gevonden, maar we vinden hem niet geschikt voor de functie van voorzitter. Wij willen daarvoor een zakenman. Hij is geen jurist, maar hij denkt persoonlijk dat de ledenraad altijd de bevoegdheid heeft om van de bepalingen van het huishoudelijk reglement af te wij ken. Voorzitter Van Praag herinnert eraan dat in de vergadering van 1 juni 1977 een door de heer Kraan gedaan voorstel met algemene stemmen is aangenomen. Hij zou normaal tot de datum van zijn aftreden in functie blijven. Verkiezing van een nieuwe voorzitter zou plaatsvinden in de jaarvergadering van de ledenraad, die in augustus/september 1978 zal worden gehouden. Mocht de nieuwe voorzitter het nodig achten om in gewerkt te worden, dan was hij bereid dat te doen. De heer Lambregts is van mening dat het bestuur de bereidheid moet hebben om de kandidaat de bestuursvergaderingen te laten bijwonen. De heer Van Praag deelt mede, dat hij bij zijn laatste verkiezing inderdaad heeft gezegd, dat het zijn laatste periode zou zijn. Jongstleden vrijdag hebben de 4 overige bestuursleden een beroep op hem gedaan om zich toch herkiesbaar te stellen. Hierover geeft hij het woord aan de heer Brandsteder. Deze zegt dat hij in het bijzonder een beroep op de voorzitter heeft gedaan om op zijn besluit terug te komen en zich toch herkiesbaar te stellen, zelfs als hij geen 3 jaar zou willen blijven. De financiële toestand in de club is geen ideale uitgangspositie voor een nieuwe penningmeester. We beleven een moeilijke tijd, al gelooft hij dat het op het ogenblik weer iets beter gaat. De nieuwe man kent hij niet, hij kan goed zijn, maar hij mist ervaring. In 3 maanden heeft hij als penningmeester ontzettend veel geleerd, maar ook hij mist toch nog de nodige ervaring. Het is daarom dat hij een beroep op de voorzitter heeft gedaan om tenminste nog een jaar te blijven. De heer Van Praag heeft daarop nog geen definitief ja gezegd, maar hij zou graag willen dat zijn verzoek door de ledenraad zou worden gesteund. De heer Van Wijk is van mening dat na 1 jaar exact dezelfde toestand zou ontstaan, uitgezonderd dat de heer Brandsteder meer ervaring zou hebben opgedaan en daardoor de nieuwe voorzitter meer steun zou kunnen verlenen. De heer Potharst zegt dat hij wel begrip heeft voor het standpunt van de heer Brandsteder.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1978 | | pagina 39