- 17 - gen door de heer Brandsteder werden beantwoord werd de begroting met algemene stemmen ongewijzigd vastgesteld. 6. Voorstel van het bestuur enige wijzigingen aan te brengen in het huishoudelijk reglement. Betroffen het corrigeren van enkele schoonheidsfoutjes en werden met algemene stemmen aangenomen. 6a. Voorstel van het bestuur om het ondersteunend lid Jhr.F.J.C. Mollerus te benoemen tot werkend lid. De heren Schoevaart en Middendorp plaatsen -zonder tegen het voor stel te zijn- hierover enige opmerkingen. Het voorstel wordt hierna bij monde van de heren Westrik en Van Praag nader toegelicht. Het voorstel wordt vervolgens met algemene stemmen aangenomen. 7» Verkiezing van 1 lid voor de Financiële Commissie. Voorzitter Van Praag deelt mede, dat er 2 kandidaten zijn gesteld en wel de heren A.W. van Dijk en J.Lambregts. Na de gehouden stemming blijkt dat op de heer Van Dijk 11 en op de heer Lambregts 14 stemmen zijn uitgebracht. Laatstgenoemde is dus gekozen. 8. Bestuursmededelingen en wat verder ter tafel komt. De mededelingen van de bestuurstafel omvatten onder meer de ver breding van de basis der A-selectie door eventuele nieuwe aankopen. Professionele kaartencontrole enz. bij onze thuiswedstrijden door Hoogenbooms Bewakingsdienst en de plaats van de huidige Controle Commissie. Over beide punten werd vrij uitvoerig gediscussieerd. PAUZE 9. Bespreking opvolging van voorzitter J. van Praag. Voorzitter Van Praag zegt dat dit punt op verzoek van de heren Potharst en Fischer op de agenda is geplaatst, omdat hij zich in augustus/september 1978 niet herkiesbaar zal stellen. Hij vraagt aan wie hij hierover het woord kan geven. De heer Potharst zegt dat het voorstel door de heer Fischer en hem, mede namens een aantal afgevaardigden op de agenda is ge plaatst. Hij noemt de namen van de leden Boerkoel, Hordijk. Lam bregts, Middendorp en Neefjes. Het reilen en zeilen van het huidige Ajax is volgens hun wel heel wat anders, dan in het jaar 1964 toen de heer Van Praag tot voor zitter werd gekozen. De voorstellers willen dat het volgende gaat gebeuren; Aan alle stemgerechtigde leden zo snel mogelijk een brief zenden, waarin wordt medegedeeld dat ze gelegenheid krijgen kandidaten te stellen voor de functie van voorzitter. Gedacht wordt om de ter mijn van de kandidaatstelling te sluiten vóór 15 of 22 december a.s. Begin februari 1978 de ledenraad in vergadering bijeen te roepen met op de agenda onder meer het punt: Benoeming van een voorzitter. In deze vergadering de datum (bijvoorbeeld begin maart 1978) vast te stellen, waarop de opvolger met zijn inwerkperiode een aanvang

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1978 | | pagina 37